Meme Küçültme
Meme Küçültme

Büyük ve sarkan göğüslere sahip kadınlar, memenin aşırı ağırlığı nedeniyle sırt, boyun ağrılarına, deri tahrişinden, solunum problemlerine kadar değişiklik gösteren tıbbi sorunlara maruz kalırlar. ‘Reduction Mammoplasty’ olarak adlandırılan meme küçültme ameliyatı bu durumdaki kadınlar için tasarlanmış bir operasyondur.

Meme küçültme ameliyatı, kozmetik bir iyileştirmeden öte fiziksel bir rahatlama amaçlanarak yapılır. Doktorunuz muayene sırasında meme başı pozisyonu, meme boyutu, meme sarkıklığı ve meme yapısı gibi parametreler değerlendirir. Meme sarkıklığının derecesi ve meme büyüklüğü seçilecek ameliyat yöntemi hakkında yönlendirici olur.

Vertikal teknik sadece meme başından aşağı dikey bir iz kalır. Sarkıklığı az olan, orta büyüklükteki memeler için yapılan küçültmelerdir.

Yağ Dokusu Zengin Memelerde ,eğer meme çok büyük değil ve yağ dokusu zenginse izden kaçınan hastalar için liposuction yani yağ çekme uygulaması uygun seçenek olabilir.

Sarkık memelerde ise en iyi seçenek dikleştirmedir. Uygulanacak ameliyat tekniği ve kalacak izler meme sarkıklığının derecesine göre değişmektedir. Sarkıklığı minimal olan memelerde sadece meme başı etrafında iz bırakan teknik, sarkıklığı az-orta olan olgularda ise meme başından aşağı dikey bir iz bırakan teknik tercih edilebilir. Bu sayede kısa bir iz ile daha diri daha güzel görünümlü göğüslere sahip olmak mümkün olabilir. Ancak çok sarkık memelerde ters T şeklinde iz bırakan yöntemler uygulamak gerekmektedir.

E-Posta Ara Whatsapp
E-Posta Ara
Whatsapp Randevu
`