Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burunda doğuştan meydana gelen deformasyon, nefes alma problemi, eğrilik, darbe ya da kaza sonrası şekil bozuklukları yüz güzelliğinizi ve sağlığı olumsuz etkileyebilmektedir. Nefes alamamaktan dolayı ciddi uyku ve sağlık problemleriyle karşılaşılır. Yüz ifadesini bozan şekilsiz bir burun yapısı, özgüven problemini beraberinde getirebilir.

Burun estetiği  ameliyatında doğal görünüm en önemli unsurdur. Bu nedenle mutlaka kişiye özel bilgisayarlı tasarım yapılması gerekir. Burun estetiği anlamına gelen  Rinoplasti  ile yüz tipinize göre burnunuzun boyutu küçültülüp büyütülebilir, ucunu ve kemerini inceltebilir veya tam tersi kalınlaştırılabilir, burun delikleri arasındaki açıklık daraltılabilir veya burun ve üst dudak arasındaki açı düzeltilebilir. Ayrıca doğumdan kaynaklanan hatalar veya kaza sonucu ortaya çıkan hasarlar düzeltilebilir aynı anda burundan nefes alma zorluğu olduğu durumlarını da çözmeye yönelik müdahaleler yapılabilir.

Burun estetiği, gelişim çağının sona ermesiyle burun şeklinin son halini almasından itibaren yapılabilir. On sekiz yaş itibariyle burun şeklinde bozukluğu olan kişilerde ameliyat uygulanabilir.

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyattır. Genel anestezi gerektiren ameliyatların tümü, tam teşekküllü bir hastanede, ameliyathane ortamında yapılır. Ameliyat süresi, burundaki problemin büyüklüğüne göre bir ile dört saat arasında değişir.

E-Posta Ara Whatsapp
E-Posta Ara
Whatsapp Randevu
`