Regena – VSF
Regena – VSF

REGENA (VSF) NEDİR?

Doku Mühendisliğinde 2016 yılından beri büyük ilerleme sağlayan çalışmalar multipotent mezenkimal hücrelerin , kemik iliğinin yanısıra insan yağ dokusunda da bol miktarda bulunduğunu göstermiştir.

Yağ dokusu kolay ulaşabilir olması , insan  vücudunda geniş bir alanda bulunması nedeniyle günümüz  kök   hücre  çalışmalarında major kaynak haline gelmiştir.

Yağdan elde edilen  büyüme faktörlerinden  zengin otolog ve rekombinant süspansiyonların hasarlı dokuyu hızla iyileştirdiği ve saç kökü hücreleri üzerinde de   çoğalma ve büyümeyi arttırıcı etki yaptığı gösterilmiştir

Yağ dokusundaki bu multipotent tamirci hücreler grubu vasküler stromal fraksiyon (VSF) veya KLİNİĞİMİZDE  REGENA olarak adlandırılır…

Bu hücreler dokuya uygulandıklarında o bölgede büyüme faktörleri, sitokinler, extrasellüler matrix proteinleri  ve lipit mediatörleri salgılayarak etkilerini oluşturur. Özellikle VEGF, yeni damar oluşumunu arttırır  ve  özellikle saç kökleri üzerinde büyümeyi uyarıcı etki yapar.

Regena KİME TAVSİYE EDİLİR

Saç dökülmesi ve saçlarında seyreklik yaşayan hastalara uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Uygulama sonrası; saç dökülmesinin durduğu, dökülen saçların tekrar çıktığı ve çıkan yeni saçların eskisinden daha sağlıklı, canlı ve parlak olduğu gözlemlenmiş olan bir tedavidir.

Bu tedavide, hastanın kendi vücudundan alınan yağ hücreleri, kişiye ait mezenkimal hücre ile zenginleştirilerek, saçlı deriye uygulanır.

Transmed Tıp Merkezi olarak  REGENA uygulamasını aşağıdaki uygun hasta profillerinde kullanmaktayız.

  • Operasyondan bir Hafta önce Saç Ekimi Hastalarında;
  • Operasyondan ortalama 1 Yıl Sonra Saç Ekimi Hastalarında;
  • Erken Evre Saç Dökülmesi Problemi yaşayan kişilerde;
  • Dolaşımın diğer saçlı bölgelere göre daha az olduğu verteks bölgesinde etkinlik değeri yüksektir.

REGENA uygulamasının dökülme probleminin erken döneminde olan hastalarda yılda bir yapılmasını önermekteyiz.

E-Posta Ara Whatsapp
E-Posta Ara
Whatsapp Randevu
`