Tıraşsız Saç Ekimi
Tıraşsız Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin genellikle aklına takılan en önemli sorunlardan birisi de tüm saçlarının kazınmak zorunda olmasıdır. Saçımız güzelliğimiz ve imajımıza doğrudan etki ettiği için bu tarz sorularınız olması gayet doğal.

Saçı Kazıtmadan Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Evet!  Tıraşsız Saç Ekimi ile tüm saçlarınızı tıraş etmeden saç ekimi yaptırmak mümkündür. Tıraşsız FUE adı verilen bu yöntem, saç ekimi operasyonu sonrasında kısa saçlı gözükmek istemeyen kişiler için geliştirilmiş alternatif bir yöntemdir. İş ve sosyal yaşamlarına kısa sürede ve saçlarını kestirmeden dönmek isteyen kişiler için tıraşsız saç ekimi alternatif çözüm olabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekiminin Normal Saç Ekiminden Farkları Nelerdir?

Tıraşlı saç ekiminde saçlı deri komple 1 numaraya vurulmak zorundadır. Bunun nedeni ise özellikle tepe bölgesi tamamen boş, çok yoğun saç ekimi ihtiyacı olan, yani neredeyse 3.000 – 5.000 arası greft, kök dediğimiz yoğun saç ekimlerinde tıraşlı FUE yapılmak zorundadır. Çünkü ense bölgesinde bu bölgelerin saç köklerinin toplanması konusunda bir tıraş gereklidir. Ekim bölgesinin küçük olduğu, aralara saç ekiminin girilebileceği kadar seyreklik olduğu erkek ve kadınlarda tıraşsız FUE yapılması mümkündür.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimler için Uygun?

Özellikle iş ve sosyal yaşamlarında göz önünde olan, tanınan, kesintisiz bir şekilde toplantı, röportaj ve sunum yapan saçlarını kazıtmadan saç ekimi operasyonu yaptırmayı istiyorlar. Ayrıca, saçını tamamen kazıtmak istemeyen kadınlar için de gerekli bir çözüm.

Tıraşsız Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Tıraşsız saç ekiminde kazınan alan sınırlı olduğu için, saç ekimi yapılacak alanda da kısıtlamalar doğurur. Bu yüzden, Tıraşsız FUE saç ekimi ciddi oranlarda saç kaybı olmayan kişilere uygulanabilir.

Transmed Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı saçı kısaltmadan saç ekimi yaptırmayı isteyen kişiler için tıraşsız FUE yöntemiyle çözüm sunduklarını belirtiyor ve önemli bir noktaya dikkat çekiyor: “Tıraşsız FUE saç ekimi tekniğinin aday için uygun olup olmadığı hastanın doktoruyla yapacağıyla konsültasyon sonucunda birlikte karar vermeleri yerinde olacaktır.”

Tıraşsız Saç Ekiminde Hasta İçin Faydaları Ve Zorlukları

Saç ekimi yaptırmak isteyen aday, bu konuda uzman bir doktorla kapsamlı bir değerlendirme yaptırdıktan sonra durumu uygunsa tıraşsız FUE yaptırabilir. Bununla birlikte, tıraşsız saç ekimi yaptırmadan önce bu alternatif yöntemin sağlık ve yaşam kalitesine olacak fayda ve zorlukları da dikkate alması gerekir.

Faydalar

  • Tıraşsız saç ekimi, operasyon için saçlarını kazıtmaları gerekmiyor.
  • Operasyon sonrasında mevcut saç stili korunuyor.
  • Donör alandaki yaralar ve kabuklanmalar dikkat çekmiyor.
  • İş ve sosyal yaşama hızlı dönüş yapılıyor.
  • Özellikle saçlarını erkek tıraşı yaptırmak istemeyen kadınlara etkili çözüm sağlıyor.
  • Saçlarını uzun kullanan ve kısaltmak istemeyen erkeklerin talebine cevap veriyor.
E-Posta Ara Whatsapp
E-Posta Ara
Whatsapp Randevu
`