Dolgu
Dolgu

Yaş almanın etkileri ile cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Yirmili yaşlarda sahip olduğumuz dolgun ve düzgün yüz hatlarımız yaş ilerledikçe cilt altı dokusunda azalan kollagen ve elastin liflerinin sıkılığı ve yoğunluğu terk eder. Yüzde ilk ince çizgiler belirmeye, çukur ve çökme gibi deformasyonla başlar. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz ve parlak değildir.Özellikle yüzdeki bu hacim kayıplarının yerine getirilmesi için en geniş çapta kullanılan, Hyalüronik Asit içeren dolgu maddeleridir. Verilecek hacim ile dudakların, çizgilerin, kırışıklıkların ve  bozulan yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Hızlı ve kolay uygulanır sonuçlar hemen görülebilir. Şeffaf ve renksiz bir jel halinde olan hyalüronik asit dolgular , vücudunuzla uyumludur renk farklılığı yapmaz. Uygulandığı bölgede lifting etkisi yapar .İşlem genellikle 20 dakika içerisinde tamamlanır.Lokal anestezik krem uygulanmasının ardından minik bir iğne ile, kollajen kaybının bulunduğu bölgeye enjekte edilir. Gereken enjeksiyon sayısı, kırışıklığın derinliğine ve uzunluğuna bağlı olarak değişir. Dolgu maddeleri vücudunuzla uyumlu olduğundan alerjik reaksiyonları en aza indirger, Tedavi öncesi herhangi bir test uygulaması gerektirmez.

Hyalüronik Jel enjeksiyonlarından sonra normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Tedavi yapılan bölgeye ve kişiye bağlı olarak sonuçlar,  6ay ila 2 yıl arasında bir süre için kalıcı olurlar.

Tedaviler herhangi bir cerrahi işlem içermediğinden, yüz germe operasyonlarına iyi bir alternatif olarak düşünülmektedir.

E-Posta Ara Whatsapp
E-Posta Ara
Whatsapp Randevu
`