Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.

  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.

SAÇ EKİMİ

Saç Ekimi Nedir, Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin verici alandan alınarak, başın saçlanması istenilen bölgelerine yerleştirilmesidir. Saç ekimi, mutlaka uzman bir doktor ve ekip tarafından yapılması gereken komplike bir girişimdir. Saç ekiminde sağlıklı ve güvenilir bir süreç ve sonuç sağlanması için, kişiye özel bir tedavi geliştirilmesi gerekir.

Saç ekiminin steril ve hijyenik bir hastane ya da klinik ortamında yapılması saç ekiminde yaşanabilecek risklerinin en aza indirecektir. Saç ekiminin, uzman ve deneyimli bir cerrah ve profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi, sağlıklı ve başarılı bir sonuç için olmazsa olmaz bir kriter.

Saç Ekimi Uygulaması

Saç ekimi, lokal anestezi ile 6-8 saat süren bir operasyondur. Saç ekiminin ilk aşamasında saç kökleri doktorlar tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir.

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için ağrı ve acı hissedilmez. Saç ekimi sonrasında doktor tarafından verilen ilaçların kullanılması halinde herhangi bir ağrı olmaz. Uzman doktor ve tecrübeli bir ekibin yaptığı hiçbir saç ekimi operasyonunda köklerin alındığı bölgelerde seyrelme olmaz.

Saç Ekiminde Başarı: İyileşme Sonrası Doğal Görünüm

Saç ekimi girişiminin başarılı olabilmesi için ekilen saç köklerinin yerleştirildikleri bölgede hızlı bir şekilde kanlanması; yani “tutması” gerekmektedir. Doğru uygulama saç ekiminin başarı şansını yükseltmektedir. Doğal bir görünüm için saçların kel olan bölgelere doğru mesafede, doğru açıyla ve doğru yoğunlukta ekilmesi çok önem taşımaktadır. İyileşme sürecinin ardından doğal görünümlü bir saç ekimi sonucu için doktorun bu alandaki deneyimi ve sanatkarlığı son derece önemlidir.

Saç Ekiminin Olası Riskleri

Saç ekimi de diğer tıbbi operasyonlar gibi çeşitli riskler taşır. Uzun soluklu bir girişim olan saç ekiminde, kelliğin derecesine bağlı olarak 1-2 yıllık bir süreçte birkaç kez işlem yapılması gerekebilir. Olası komplikasyonlar istenilen sonucun alınamaması, enfeksiyon ve belirgin yara izi kalmasıdır. Saç ekimi hijyenik bir hastane ortamında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığı takdirde tüm bu komplikasyonlar minimuma inmektedir.  

Saç Ekiminde Güvenilir Çözümü ve Adresi Bulmak

Saç dökülmesine karşı etkili bir çözüm arayan adayların bu operasyonu doğru ve güncel bir teknikle yapacak deneyimli bir doktor ve ekip ile güvenilir ve steril bir merkez bulması hayati derecede önemli bir konu.

Transmed Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, ülkemizin saç ekiminde popüler bir merkez haline gelmesiyle birlikte ne tıp diplomasına ne de saç ekiminde yeterli bilgi ve deneyime sahip olmayan kişilerin kendilerini “Saç Ekimi Uzmanı” olarak tanıttığı konusunda uyarıda bulunuyor: “Saç ekimi adaylarının, modern tıbbı takip eden, yabancı diliyle, her şeyiyle konusuna bağlı bir doktor bulmaları sağlıkları açısından en önemli husus. Maalesef şu anda merdivenaltı diye tabir ettiğimiz büro tipi yerlerde saç ekimi konusunda uzmanlığı olmayan kişiler ‘ekip’ görünümünde hastaları mağdur ediyor. Özellikle Arap dünyasından medikal turist olarak ülkemize getirilen ve ‘daha ucuz fiyat’ teklifleriyle adeta kapanın elinde kalan kişiler maalesef bu konuda en fazla zararı görüyor.”

ISHRS, Saç Ekimi Merkezleri Konusunda 2014’te Uyardı

Güven vermeyen kanunsuz yerlerde, doktorların değil de teknisyenlerin, hemşirelerin, hatta taşeron temizlik işçilerinin dahi saç ekimi yaptığı konusunda ISHRS (Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği) Avrupa ve Amerika’daki hastaları düzenli olarak bilgilendirip uyarıyor. Bu konuda ilk uyarı 2014 yılında, illegal saç ekimine artan ilgiye ışık tutan ve gerçekleri yansıtan yine bu dernek tarafından gelmiş; konunun ciddi sonuçları ve saç ekimi hastalarının mağduriyetleri konusunda insanlar bilgilendirilmişti.

 

 

Biz Sizi Arayalım

  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.
Sayfa içeriği Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Tüm Hakları Saklıdır. © 2018 Transmed