FUE Tekniği
FUE Tekniği

Fue Tekniği “FolicularUniteExtraction” teriminin kısaltılmasıdır.

Foliküler Ünite Extraction adı verilen bu teknikte  saçlı derinin Dermis katında  bulunan  saç kökü demetlerinin, teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Nakledilecek foliküler üniteler saçlı deriden tek tek özel bir aletle alınarak  yeni yerlerine aynı gün yerleştirilir. Bu yöntem, prensip olarak vücuttaki kılların çıkarılarak kullanılmasına olanak sağladığı gibi saçlı derinin enseden kulak üstlerine kadar geniş bir alandan kök alınmasına olanak tanır..

FUE tekniğinin avantajı nedir? Ağrılı mıdır? İyileşme süreçlerinde neler beklemeliyim?
Yöntemin en büyük avantajı öncelikle lokal anesteziye çok iyi cevap veren bir bölgede çalışıldığından tamamen ağrısız yapılabilmesidir…Özellikle doğru bir doktor seçimi ile geceyi ve ertesi günleri de ağrısız geçirebilirsiniz..

FUE sonrası iyileşme

FUE tekniğinde köklerin alındığı yerler 24 ile 48 saat içerisinde iyileşmesini tamamlar. teker teker çıkarılan köklerin yerleri iyileşme sonrasında belli olmaz , yani girişim  bir iz bırakmaz..

Uygun bir aday mıyım?

Yöntemin en büyük avantajı teker teker çıkarılan köklerin yerlerinin iyileşme sonrasında belli olmaması, yani girişimin bir iz bırakmamasıdır. FUE tekniğinde köklerin alındığı yerler 24 ile 48 saat içerisinde iyileşmesini tamamlar. Fut operasyonunda ki gibi dikişli iz bırakmaz. Bu teknikle ekilmiş saçların, çok kısa tutularak da kullanılması mümkün olur.

Girişim nasıl yapılır?

Girişimin yapılacağı günün sabahında verici alandan köklerin toplanmasını kolaylaştırmak adına bu bölge tıraş edilir. Tıraş tamamlandıktan sonra uzman doktor lokal anestezi uygular. Böylece girişim sırasında lokal anestezinin enjeksiyonu esnasında bir kaç dakikalık minimal ağrı dışında baş derisi operasyon boyunca hissizleşir. Birinci aşamada kökler toplanır, saçlanması istenen bölgeye çok ince kanallar açılır ve kalıcı kökler bu kanalların içine yerleştirilir.

FUE Tekniği
FUE Tekniği
Öncesi Sonrası
Ücretsiz saç analizi formunu doldurun

    E-Posta Ara Whatsapp
    E-Posta Ara
    Whatsapp Randevu
    `