What are the Best Hair Transplant Methods?
Uncategorized
16 December 2022

Günümüzde hastalık ve genetik faktörler gibi pek çok sebepten dolayı saç dökülmesi sorunu sıkça karşılaşılan bir problemdir. Özellikle 35-50 yaş arası erkeklerde görülen saç dökülmesi sorunu için birçok çözümün yanı sıra saç ekimi kalıcı bir tedavi yöntemidir. Saç ekimi, başlangıçta maliyetli görünse de uzun vadede size pek çok açıdan fayda sağlayacaktır. Saç dökülme sorunu kişiden kişiye farklılık gösterdiği için saç ekimi kişiye özel tasarlanır. Saç ekiminizi planlamadan önce dört kriter dikkatlice ele alınmalıdır: dağılım, yoğunluk, yön ve açı. Tüm bu kriterler dikkatlice ve ustalıkla değerlendirilirse doğal ve hoş görünen sağlıklı saçlar elde edebileceksiniz. Saç ekimine karar verirken, uygulama şekli ve fizibilitesi açısından farklılık gösteren birçok teknik vardır.  En iyi saç ekim yöntemleri hakkında aradığınız bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE), pek çok saç ekimi doktoru tarafından benimsenen en bilindik tekniktir. FUE, cerrahi müdahaleyi veya kafa derisinden herhangi bir deri dokusunun çıkarılmasını içermeyen bir saç ekim yöntemidir. FUE tekniği, saç greftlerini tek tek çıkaran ve mikro motor adı verilen güçlü bir cihaz kullanılarak gerçekleştirilir.

FUE, sağladığı verimli sonuçlar nedeniyle en iyi saç ekimi yöntemleri arasında yer almaktadır. Çok fazla tercih edilen bir saç ekim tekniği olan FUE, donör bölgede görünürde bir iz bırakmaz ve tek seansta 4500’den fazla greftin implantasyonu kapsar. Hastalar operasyondan sonraki bir hafta içerisinde normal hayatlarına dönebilirler.

Mikro FUE Saç Ekimi

Mikro FUE yöntemi de dünyadaki en iyi saç ekim yöntemleri arasındadır. Bu tedavi, FUE saç ekiminin güncellenmiş bir versiyonudur. Aradaki fark ise mikro motor cihazın saç greftlerini daha doğru bir şekilde çıkarmak için nasıl geliştirildiği ile ilgilidir.

Bu yöntemde, greftleri ayırmak için kullanılan zımbalar greftlerin boyutuna ve türüne uyacak şekilde optimize edilmiştir. Bu şekilde uygulanan tedavinin sonucunda başın arka kısmında iz kalmaz.

DHI Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implant) yani türkçeleştirilmiş adıyla ‘‘Doğrudan Saç Ekim’’ yönteminde; donör alandan greft toplanmasında kullanılan teknik FUE yöntemi ile oldukça benzerdir.

DHI yönteminde greftler, Choi Implanter (Choi Kalemi) adı verilen ve keskin uçlu bir kaleme benzeyen alet yardımı ile yapılır. Bu aletin özelliği; ekilecek greft için ekim sırasında kanal açma işlemini yapıyor olmasıdır. Bu kalemler aslında bir piston cihazına tutturulmuş içi boş iğnelerdir. Greftleri kalemlerin içine yerleştirdikten sonra hekim pistona basarak greftleri alıcı bölgelere hemen yerleştirir. Bu, kanal açma ve greft implantasyonu aşamalarının tek aşamada birleştirildiği anlamına gelir.

Tıraşsız Saç Ekimi

Bu gelişmiş teknik, saçların bir kısmını kazıtmak yerine işlem sırasında tüm saçlarını korumak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin bu operasyon öncesinde saçlarını biraz uzatmaları gerekir. İlk olarak saç greftrlerin alınacağı bölgeler belirlenir. Daha sonrasında alınan greftler ekilmek için hazır hale getirilir. Son olarak, saç ekim işlemi tamamlanır. Bu yöntemde saç ekimi alanı çizimi ve planlaması, saç ekimi uzmanı tarafından belirlenir. Tıraşsız saç ekimi ile ortalama 2 seansta 4.000 civarında saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden 1-4 tel saç kökü uzayabilir.

PRP

PRP tedavisi ile saç, hastanın kendi plazmasında bulunan trombositlerle zenginleştirilir. Bir kan örneği alındıktan sonra plazma, santrifüjleme işlemi kullanılarak kandan ayrılır. PRP, tüm dünyada uzun süredir kullanılan bir tedavidir. Aynı zamanda yara ve yumuşak doku iyileşmesi için yaygın bir tedavi yöntemidir.

Dökülen ve sağlıksız görünüme sahip saçlarınız için PRP saç tedavisi tekniğini kullanabilir ve saç dökülmesini kontrol altına alabilirsiniz. PRP, özellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi sonucu saç seyrelmesi için uygulanan bir tedavidir. PRP tedavisi, operasyon sonrası iyileşme sürecine yardımcı olmasının yanı sıra saç ekimi operasyonları sonrası saç uzamasını ve saç kalınlığını olumlu etkilediği için birçok hasta tarafından tercih edilmektedir. Diğer saç ekim yöntemlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Transmed Klinik olarak bu yazımızda sizlere “En İyi Saç Ekim Yöntemleri Hangileridir?” başlığı altında saç ekim yöntemleri hakkında bilgi verdik. Umuyoruz ki sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Daha fazla içerik için bizi etmeye devam edin!

251
Views
Fill in the Form for Free Hair Analysis

    E-Mail Call Whatsapp
    E-Mail Call
    Whatsapp Meeting
    `