Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.

  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Saçı Kazıtmadan Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız FUE, saç ekimi operasyonu sonrasında kısa saçlı gözükmek istemeyen kişiler için geliştirilmiş alternatif bir yöntemdir. İş ve sosyal yaşamlarına kısa sürede ve saçlarını kestirmeden dönmek isteyen kişiler için tıraşsız saç ekimi alternatif çözüm olabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimler için Uygun?

Özellikle iş ve sosyal yaşamlarında göz önünde olan, tanınan, kesintisiz bir şekilde toplantı, röportaj ve sunum yapan saçlarını kazıtmadan saç ekimi operasyonu yaptırmayı istiyorlar.

Transmed Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, saçı kısaltmadan saç ekimi yaptırmayı isteyen kişiler için tıraşsız FUE yöntemiyle çözüm sunduklarını belirtiyor ve önemli bir noktaya dikkat çekiyor: “Tıraşsız FUE saç ekimi tekniğinin aday için uygun olup olmadığı hastanın doktoruyla yapacağıyla konsültasyon sonucunda birlikte karar vermeleri yerinde olacaktır.”

Tıraşsız saç ekiminde hasta için faydaları ve zorlukları

Saç ekimi yaptırmak isteyen aday, bu konuda uzman bir doktorla kapsamlı bir değerlendirme yaptırdıktan sonra durumu uygunsa tıraşsız FUE yaptırabilir. Bununla birlikte, tıraşsız saç ekimi yaptırmadan önce bu alternatif yöntemin sağlık ve yaşam kalitesine olacak fayda ve zorlukları da dikkate alması gerekir.  

Faydalar

  • Tıraşsız saç ekimi, operasyon için saçlarını kazıtmaları gerekmiyor.
  • Operasyon sonrasında mevcut saç stili korunuyor.
  • Donör alandaki yaralar ve kabuklanmalar dikkat çekmiyor.
  • İş ve sosyal yaşama hızlı dönüş yapılıyor.
  • Özellikle saçlarını erkek tıraşı yaptırmak istemeyen kadınlara etkili çözüm sağlıyor.
  • Saçlarını uzun kullanan ve kısaltmak istemeyen erkeklerin talebine cevap veriyor.

Zorluklar

  • Tıraşsız saç ekiminde operasyon süresi, tıraşlı yapılana göre %50 oranında artabiliyor. (5 saatlik girişim 7-8 saat olabilir.)
  • Saç ekimi yapacak doktor ve ekibi ekip daha fazla işgücü ve emek sarf ediyor.
  • Operasyona harcanan süre ve emek yoğunluğuna bağlı olarak fiyatı daha yüksek olabiliyor.
  • Saçlar kazınmadığı için operasyon sonrası komplikasyon riski biraz daha yüksektir. Hastanın daha girişim sonrası hijyen ve bakım koşullarına büyük özen göstermesi gerekir.
Biz Sizi Arayalım

  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.
Sayfa içeriği Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Tüm Hakları Saklıdır. © 2018 Transmed