Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.

FOLLİKÜLER ÜNİTE

Diğer yöntemlerin aksine verici alan dediğimiz, iki kulak arasındaki bölgeden kesi yapılmaksızın özel biyopsi iğneleri ile foliküler ünite adı verilen ve saçlı derimizde bulunan mikro saç kökü demetlerinin tek tek çıkarılması yöntemidir.

İlk yıllarda FUE yöntemiyle yapılan ekimlerde sınırlı sayıda graft elde edilmekte iken yöntemde kullanılan teknik aletlerin de gelişimi ile bu sayı bir seansta 3000’in üzerine çıktı. Bu da hem saç ekimi yapan doktorların, hem de saç ektirmek isteyen kişilerin FUE yöntemini daha sık tercih etmesini sağlayan etkenlerden biri oldu. 2010 yılından itibaren FUE yöntemi dünyada uygulanan majör saç ekim metodları arasında yerini aldı.

Girişim Nasıl Yapılır?

Saç ekimi lokal anestezi sayesinde hiç ağrı duyulmadan ve bayılmaya gererk kalmadan yapılabilen bir girişimdir. Girişim yüzey cilt katmanlarında yapıldığı için dikkatli bir el ve doktorun cerrahi yeteneğine bağlı olarak tamamen sorunsuz olarak gerçekleştirilir. Yine aynı koşullarda bir yan etki veya sağlık riski oluşturmaz. Hastanın tercih edeceği kuruma göre girişimin devam ettiği altı sekiz saat boyunca, müzik dinlemesi sohbet etmesi mümkün olacaktır. İlk aşamada saç kökleri doktorlar tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Kanal açma işlemi sonucun doğallığı anlamında tüm girişimin belki de en kritik aşamasıdır. Bu işlemin sanat yeteneği olan bir doktor tarafından yapılması tavsiye edilir.

Girişimi Kim Yapmalıdır?

Saç ekimi operasyonu tecrübeli ve sanat gözü olan bir doktorun gerçekleştirmesi gereken komplike bir girişimdir. Doğal görünüm, saç sıklığı ve verici alanın zarar görmemesi için işlemin ayrıca uzman bir takım tarafından desteklenmesi de vazgeçilmezdir.

Bu konuda ilk başvuracağınız kişi elbette estetik ameliyat konusunda uzmanlaşmış “Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı” olmalıdır. Çünkü bu ünvana sahip doktorlar, altı yıllık tıp eğitiminden sonra, altı yıl da estetik cerrahi uzmanlık eğitimi alırlar. Bu eğitim süresince birçok estetik ameliyata katılırlar. Dolayısıyla konusunda uzmanlaşmış iyi bir doktor seçimi önkoşul olmalıdır. Sağlık Bakanlığı ve Danıştay tarafından yapılan düzenlemeler gereği Türkiye’de saç ekimini sadece Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları yapabilir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı dışında birileri tarafından saç ekimi yapılması yasal değildir.

Ne var ki her plastik cerrahi uzmanı maalesef saç cerrahisi konusunda eğitim almamıştır. Yurdumuzda bu eğitimi veren resmi veya özel bir üniversite, ya da Tıp Fakültesi alt bölümü bulunmamaktadır. Dolayısıyla uzman doktorların saç cerrahisini öğrenebilmeleri, ancak yurt dışında bu konuda uzmanlaşmış klinik ve diğer saç cerrahlarının yanında staj yapmakla mümkün olmaktadır. ISHRS adı verilen ve merkezi Amerika’da alan cerrahi cemiyeti bu eğitimi veren doktorların isimlerini her yıl açıklamaktadır. Tıp Merkezimiz’de Dr. Melike Külahçı’nın da bu eğitimci listesinde ismi bulunmaktadır.

 

Uygun Aday mıyım?

Ciddi kronik rahatsızlığı, kalp, damar, böbrek rahatsızlıkları, kontrolsüz diyabet, hemofili gibi kanama, pıhtılaşma bozuklukları olmayan ve iki kulak arasındaki verici alan dediğimiz bölgede yeterli miktarda saçı olan, sağlıklı ve erişkin tüm bireyler saç ekimi için uygun aday sayılır.

Kaç Grafta ihtiyacım var?

Bir seansta alınabilecek graft sayısı hastanın verici alanına göre 2500 ile 4000 graft arasında değişmektedir. Bu da ortalama 7500 - 8000 saç saç kökü anlamına gelmektedir. Bu sayının üzerindeki kök çıkarma işlemi süreci uzatacağı için girişimin koşullarını bozmaya başlamaktadır.

Ne zaman iyileşirim?

Saç ekimi girişimi sonrasında ince kabuklanmalar oluşur. Ertesi günden itibaren baş her gün yıkandığında bu kabuklar ince kepek gibi dökülerek yaklaşık 10 gün sonunda tamamen kaybolurlar. Hasta, bu dönemde şapka takarak günlük hayatına devam edebilir ve çalışmasında herhangi bir sorun yoktur.


Sonucu ne zaman görürüm?

Saç ekimi işleminden sonra saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar. Saç naklinden 9 ay ile 1 yıl sonrasında amaçlanan son görünüme ulaşılır.

SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ

FUE YÖNTEMİ

Fue Yöntemi “FolicularUniteExtraction” teriminin kısaltılmasıdır. Foliküler Ünite adı verilen ve saçlı derimizde bulunan mikro saç kökü demetlerinin, teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Nakledilecek folikü...

FUT YÖNTEMİ

Fut yöntemi İngilizce “Folicular Unit Transfer” teriminin kısaltılmasıdır. Ense kısmında yer alan saçlardan ince bir kısım halinde saçlı deri alınır. Alınan yer ince bir dikişle dikilir. Operasyon sırasında birden fazla uzmanın eş zamanlı çalışması gerekir.

ROBOT TEKNOLOJİSİ

Robot Teknolojisi ile Saç Ekimi Saç ekiminde son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte yeni uygulamalar ve teknikler devreye girmektedir. Artas Saç ekim Robotu bunlardan biridir.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Erkekler için sağlıklı saçlar iyi görünüm için ne kadar önemliyse, saç ve bıyık da özgüven ve dış görünüm açısından büyük önem taşıyabiliyor. Fakat bazen erkekler istedikleri yoğunlukta sakal ve bıyığa sah...

KAŞ EKİMİ

Kaşlar gözleri çerçeveleyerek yüz ifadesinde çok önemli rol oynarlar. Kaş seyreldiğinde veya kısmen kaybolduğunda kişinin yüz ifadesinin ciddi biçimde bozulduğu gözlemlenir.

ICEGRAFT SOLÜSYON UYGULAMASI

IceGraft yöntemi ile saç kökleri daha güçlü, sonuçlar daha verimli! Saç ekimi öncesinde uygulanan IceGraft yöntemine göre başınızdan alınan kök, canlılığını arttırıcı bir solüsyon içerisinde bekletildikten sonra soğut...

PRP UYGULAMASI

Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltılması olan PRP kendi kanımızdan elde edilen bir çeşit biyolojik ilaç anlamına gelir.

FUT + FUE Yöntemi

Fut yöntemi İngilizce “Folicular Unit Transfer” teriminin kısaltılmasıdır. Ense kısmında yer alan saçlardan ince bir kısım halinde saçlı deri alınır. Alınan yer ince bir dikişle dikilir. Operasyon sırasında birden fazla uzmanın eş zamanlı çalışması gerekir.

Sayfa içeriği Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Tüm Hakları Saklıdır. © 2016 Transmed