Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.

ROBOT TEKNOLOJİSİ

Son yıllarda gelişen medikal teknoloji ile birlikte birçok yeni uygulama ve teknik saç ekimi girişimlerini de daha kolay ve mükemmel yapılır hale getirmiştir. Bu süreçte saçlı deriden kök çıkarmaya yönelik bir alet geliştirilmiş ve daha kolay anlaşılsın diye adına ROBOT denmiştir..

Artas robotu, saç ekimine katılan insan sayısını azaltan ama yine de bilgisayar ortamında, uzman bir yönlendiriciye ihtiyaç duyan bir sistemdir. Robotla verici alanda dairesel kesiler yapılır ve bu kesilerin içinden kökler elle toplanır. Operasyon sırasında ekimi gerçekleştirilecek köklerin açı ve hızının yine bilgisayar ortamında doktor tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Saç köklerinin donör bölgesinden toplanma işlemi sırasında robot teknolojisi, insan elinin hassasiyetine karşı daha az hasar garantisini ortaya koyuyor. Fakat insan eliyle yapılacak olan işlemden iki kat daha yavaş olacaktır ve makineyi yönetecek teknik adamların eğitim konusu burada devreye girmektedir. Robot teknolojisi görüşümüze göre henüz deneysel bir aşamadadır ve Türkiye’de Artas robot teknolojisi henüz her yönüyle kullanılmaya başlamamıştır. Bunun en büyük nedenlerinden biri de elbette çok maliyetli olmasıdır ve yetişmiş teknik adam eksiğidir.

Sayfa içeriği Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Tüm Hakları Saklıdır. © 2016 Transmed