Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.
Transmed Klinik
Transmed Klinik

KÖK HÜCRE

Deride, fibroblast adı verilen hücreler kollajen ve elastin üretirler. Fibroblastların sayıca azalması deride esneklik kaybı, kırışıklık ve sarkmalara yol açar. 20 yaşındayken mm³ de 400.000 olan fibroblast sayısı 40 yaşına gelindiğinde 20.000’e kadar düşer.

Kendi derinizden alacağımız küçük bir örnekten, tamamen size özel 100 milyona yakın fibroblast üretimi gerçekleştirilmektedir. Derinin genç görünümünü sağlayan bu fibroblastlar üç seansta cildinize verilir.

Nasıl Uygulanır?
•10 dk süren bir işlemle kulak arkasından 2 mm çapında bir deri örneği alınır.
•Alınan bu örnekteki fibroblastlar özel, ileri teknoloji ile çalışan laboratuarda ayrıştırılır ve    ardından ardından çoğalmaya tabi tutulurlar.
•6 hafta sonra 5 ml gelen her bir örnek yaklaşık 40 ila 50 milyon fibroblast içerir.
•Uygulaması uzman doktor tarafından  yüzeysel enjeksiyon tekniği ile yapılır, 10 dakika sürer.
•Uygulama günlük yaşamınızı ve aktivitelerinizi etkilemez.
•Birer ay arayla gelen fibroblastlar 3 seans olarak uygulanır.

Yeni fibroblast hücreleriniz gereken kollajen ve elastin üretimine derhal başlar,  bu da dokularınızın yaklaşık üç hafta içerisinde gençleşmiş ve canlanmiş olmasını sağlar. İşlem erkeklere de uygulanabilir, tıbben herhangi bir cinsiyet ayrımı yoktur.
FDA tarafından onaylanmış olan Kök Hücre yöntemi, kişiye özgü olması nedeni ile alerjik reaksiyon yapmaz, yan etki göstermez ve son derece güvenlidir.
Kök Hücre Tedavisi yöntemi ile akne izi, geniş gözenekler ve cilt çatlaklarından kurtulmak mümkünken, aynı zamanda saç dökülmesi ve kapanmayan yaraların tedavisi de dermatoloji uzmanımız tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

Saçlarınız yeni dökülmeye başladıysa, ya da tamamen geç kaldığınızı düşünüyorsanız;

KÖK HÜCRE MUCİZESİ DÖKÜLEN SAÇLARA ‘KÖK’TEN ÇÖZÜM OLUYOR.

Çok önemli hastalıkların tedavisi için kullanılan kök hücre nakli saç dökülmesine, dökülen saçların tekrar kazandırılmasına da artık şifa oluyor. Dünya üzerinde birçok ülkede saç nakli konusunda kullanılan Kök Hücreli Saç Nakli, ülkemizde de uygulanmaya başlandı. Türkiye’de bu yöntemi uygulayan Dr. Melike Külahçı; Bu yöntemin yeni saçları dökülmeye başlayan kişilere de uygulandığını belirtirken “Kök hücreli saç nakli ameliyatları dünyada uygulanan ve T.C Sağlık bakanlığı onaylı bir tedavidir” dedi.

Genç, yaşlı, erkek, bayan dinlemeyen saç dökülmesi problemi çoğu kişinin ortak sorunu oluyor. Çok fazla sebebe bağlı olarak dökülen saçlar en çokta kişilerin psikolojilerini derinden etkiliyor.  İnsanları hem psikolojik, hem de estetik açıdan etkileyen saç dökülmelerine tıp dünyasında yaşanan gelişmelerle ‘KÖK’ten çözüm geliyor. Kök hücreli saç nakli ameliyatlarının tüm dünyada uygulanan ve T.C Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Transmed Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı ; “Saç köklerini aktive eden bu sistem ile saçlarımız daha gür ve güçlü çıkar. Hemen arkasından tedavinin tamamlayıcı bir parçası olan PRP yöntemiyle destek verilir. PRP (platelet rich plazma) platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen bir yöntemdir. Saç nakli sonrası yaptırılan PRP işleminin de ameliyattan sonra oluşan yaralara ve çıkacak saçlara oldukça yararı vardır. Çünkü hastanın kendi kanından elde edilen hücreler, bulaşıcı hastalık ve alerji risklerini ortadan kaldırdığı gibi, saç hücrelerinin de harekete geçmesini sağlar” dedi.

SAÇLARI YENİ DÖKÜLENLERE HEMEN ÇÖZÜM

Kök hücreli saç nakli iki farklı hastaya tedavi yöntemi sunuyor. Saçları yeni seyrelmiş, dökülme geçmişi eskiye dayanmayan hastalara bu yöntem acil tedavi yöntemi oluyor. Kellik problemiyle savaşmak istemeyen kişilerin, zaman kaybetmeden bu yönteme başvurduklarını belirten Dr. Melike Külahçı; “Hastadan bir miktar kan alınıp trombositlerinden ayrılan kan özel bir bileşen ile karıştırılarak hastanın saç köklerine enjekte edilir. Bu işlemden sonra hasta saç nakline üç hafta içinde hazır hale gelir. İşlemin faydası saç köklerini aktive etmesidir ve bu saç naklinde maximum sonuç almamıza yardımcı olur. Bu işlemden sonra yapılan saç nakli, çıkacak olan saçların daha yoğun ve hacimli çıkmasına yardımcı olur” diyerek tedavinin detaylarını anlattı.

KELLİĞE MAHKUM DEĞİLSİNİZ

Kök hücreli saç nakli, kellik durumuna ulaşan kişilerde de çözüm oluyor. Dökülme geçmişi uzun olan hastalarımız içinde yüz güldüren bir çare olan bu yöntemde, hastadan kan alınarak yurtdışındaki laboratuarlara gönderiliyor. Özel bir işlemden geçirilen kan, hastaya geldiği gün enjeksiyon yolu ile saç köklerine uygulanıyor. Bu işlemin kök hücreyi arttırdığını belirten Dr. Melike Külahçı; “Altı hafta beklendikten sonra hasta saç ekimine hazır hale gelir. Bu yöntem ile saç nakli gerçekleştiren hastalarımız istediği sonucu maxime ederek daha gür ve güçlü saçlara yeniden sahip olur. Tüm prosedürler Sağlık Bakanlığı onaylı olduğundan hastalarımız rahatlıkla bu işlemleri yaptırabilir, istediği saçlara sahip olabilir” dedi.

Transmed Klinik
Katkılarından dolayı Monotıp ve Ertıp’a teşekkür ederiz

Tüm Hakları Saklıdır. © 2016 Transmed

Transmed Klinik
Transmed Klinik