Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.
Transmed Klinik
Transmed Klinik

FUT YÖNTEMİ

FUT Yöntemi İngilizce’de “Folicular Unit Transfer” teriminin kısaltılmasıdır. Ensede hiçbir zaman dökülmeyen saçlı deriden ince bir şerit alınır ve alınan yer iz bırakmayacak şekilde dikilir. Daha sonra şeritten alınan kökler ince bir işçilikle hazırlanarak ekime hazır hale getirilir. Bu teknikte birden fazla uzman ve ekibin eş zamanlı olarak çalışması gerekir. Bir hafta sonra hastanın yeniden kliniğe uğrayarak dikişlerini aldırması gerekmektedir. FUT tekniğinde saçın arasında kalacak ince bir iz kalmaktadır. Bu tekniğin en büyük avantajı saçın kısa kesilmesini gerektirmemesidir.

Fut yönteminin avantajı nedir?

  • Saç tıraşı gerektirmez.
  • Özellikle beyaz saçlı hastalarda iz tamamen kaybolur.
  • Saç traşı istemeyen kadınlarda ve kaş ekiminde uygulanması idealdir.

FUT +FUE YÖNTEMİ

FUE yöntemi ile ortalama bir baştan maksimum 3500 foliküler ünite toplanabilir. Oysa ki FUT tekniği FUE dediğimiz teknikle kombine edilirse bu sayı 5000 foliküler üniteye çıkarılabilir.

Çünkü şerit halinde saçlı deri çıkartıldığı için alan daha verimli kullanılmış olur. Özellikle geçirilmiş bir FUT operasyonu varsa tercih edilir. Kombo dediğimiz bu teknik ile greft sayısını 5000 ünite üzerine çıkartarak yaklaşık 12.000 kök bir kerede alınabilir.

 

Transmed Klinik
Katkılarından dolayı Monotıp ve Ertıp’a teşekkür ederiz

Tüm Hakları Saklıdır. © 2016 Transmed

Transmed Klinik
Transmed Klinik