Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.

  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.

FOLİKÜLER ÜNİTE

Folliküler ünite saçlı deride ikili veya üçlü olarak bulunan mikro saç kökü demetleridir. Saç ekiminde bir greft denildiğinde bir folliküler ünite ifade edilmektedir.

Folliküler Ünite Ekimi

Diğer yöntemlerin aksine verici alan dediğimiz, iki kulak arasındaki bölgeden kesi yapılmaksızın özel biyopsi iğneleri ile folliküler ünite adı verilen mikro saç kökü demetleri tek tek çıkarılır. İlk yıllarda FUE yöntemiyle yapılan ekimlerde sınırlı sayıda greft elde edilmekte iken yöntemde kullanılan teknik aletlerin de gelişimi ile bu sayı bir seansta 3000 olarak netleşti.  Bu sayının üzerinde folliküler ünite çıkarmak verici alanda kalıcı hasara sebep olabilir. Bu nedenle folliküler ünite ekiminde maksimum değil optimum sayıyı belirlemek gerekir. Bu konuda danışanlarımıza önerimiz operasyon öncesinde bu konudaki uzman doktorla görüşme yaparak ekilecek optimal sayıya birlikte karar vermeleridir.

Girişim Nasıl Yapılır?

Saç ekimi lokal anestezi ile yapılabilen 6-8 saat arası süren bir girişimdir. Yüzey cilt katmanlarında yapılan dikkat ve hassasiyet gerektiren bir operasyondur. İlk aşamada saç kökleri doktorlar tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Kanal açma işlemi sonucun doğallığı anlamında tüm girişimin belki de en kritik aşamasıdır. 
Saç sıklığı ve verici alanın zarar görmemesi ve iyileşme süreci sonucunda hastanın uygun bir görünüme kavuşması esastır. 

Sağlık Bakanlığı ve Danıştay tarafından yapılan düzenlemeler gereği, Türkiye’de saç ekimini sadece deri ve zührevi hastalıklar uzmanları, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanları ile medikal estetik sertifikalı hekimler yapabilir.
 

Girişimi Kim Yapmalıdır?


Saç ekimi lokal anestezi sayesinde hiç ağrı duyulmadan ve bayılmaya gerek kalmadan yapılabilen bir girişimdir. Girişim yüzey cilt katmanlarında yapıldığı için dikkatli bir el ve doktorun cerrahi yeteneğine bağlı olarak tamamen sorunsuz olarak gerçekleştirilir. Yine aynı koşullarda bir yan etki veya sağlık riski oluşturmaz. Hastanın tercih edeceği kuruma göre girişimin devam ettiği altı sekiz saat boyunca, müzik dinleyip film izleyerek ya da sohbet ederek vakit geçirmesi  mümkün olacaktır. İlk aşamada saç kökleri doktorlar tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Kanal açma işlemi sonucun doğallığı anlamında tüm girişimin belki de en kritik aşamasıdır. Bu işlemin sanat yeteneği olan bir doktor tarafından yapılması tavsiye edilir.

 

Biz Sizi Arayalım

  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.
Sayfa içeriği Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Tüm Hakları Saklıdır. © 2018 Transmed