Yüz Mezoterapisi

İlerleyen yaş ile birlikte pek çok iç (genetik, hormonlar, beslenme …) ve dış (güneş, hava kirliliği, stres…) faktör cilt yaşlanmasına katkıda bulunur. Önlemenin imkânsız olduğu bu olumsuz etkenlerin etkisini yavaşlatmak amacıyla cilt sağlığı için uygulanabilecek tedavilerden biri de yüz mezoterapisidir.

Tedavide cilt altına oldukça ince uçlu iğne yardımıyla vitamin ve mineral komplekslerini belli aralıklarla enjekte ederek elastikiyet ve tonus kaybını azaltmak hedeflenir. Tedavi, aynı zamanda kişinin kendi hücrelerinin istenen maksimum düzeyde kolajen sentezi yapabileceği uygun şartları sağlamaya yönelik etki de göstermektedir.

Yüz mezoterapisi

– Yaşla birlikte azalan gerginlik ve sıkılığının tekrar kazanılması,
– Cilde nem ve dirilik sağlamak,
– Çene altı yağ birikimini azaltmak,

amaçları ile kullanılmaktadır.

Cilt yapısına göre 15 gün -1 ay aralıklarla 2-3 seans genellikle yeterli olmaktadır. Ciltte sıkılık sağlamak amaçlı uygulanacak “yüz lifting”inde ise ön planda kollajen üretimini arttırarak gerginlik sağlamasına yönelik solüsyon kullanılmaktadır. Kullanılan solüsyonun farklılığı ve seansların haftada 1 kez, toplam 4-5 seans olması haricinde yüz mezoterapisinden bir farkı yoktur.

Bir Cevap Yazın