Yaz güneşi gibi parlayan saçlar için: Hair Detox

Eski çağlardan itibaren saçlar kişinin dış görünümünün en önemli parçası olarak kabul ediliyor. Günümüzde ise fiziksel görüntünün sosyal, özel hatta iş hayatında giderek daha etkili olması; güzel ve sağlıklı görünüme gölge düşüren ince ve cansız saçları kadın ve erkeklerin en büyük kabuslarından biri haline getiriyor. Ne yazık ki toplumun büyük bir çoğunluğu, hayatlarının bir döneminde güçsüz ve mat saçlarından şikayet etmekte. Bu yaygın soruna çözüm arayan Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği, Hair Detox isimli yeni hizmeti ile canlı, gür ve ışıl ışıl saçlara kavuşmayı bir hayal olmaktan çıkararak kolaylıkla sağlıklı saçlara sahip olmayı mümkün kıldı.

Hair Detox; kızarıklık ve kaşıntıya neden olan egzema (seboreik dermatit), saçlı deri sivilceleri ve kepeklenme sorunlarında; yıpranmış bakımsız saçlar ile saçlı derinin onarımında kullanılan bir tedavidir. Kepeklenme ve seboreik dermatit kaynaklı şiddetli kaşıntı, kızarıklık ve kabartı oluşmuş deriyi rahatlatır ve yatıştırır. Saçları zor uzayan kişilerde ise saç uzamasını hızlandırarak kişinin kaynak, postiş gibi sağlıksız çözümlere yönelmesini engeller.

Ozon temizliği ardından mezoterapi vitaminlerinin cilde uygulanması ve I-light lazer ile biostimülasyon olarak 3 aşamadan oluşan Hair Detox, kuaför kazalarının ardından acil toparlama sağlar; yıpranmış, canlılığını yitirmiş boyalı saçları hızla onarır. Saçlı deriyi temizleyerek  saça parlaklık ve canlılık kazandırırken; matlık, kuruluk ve dökülme gibi şikayetleri de azaltmaya yardımcı olur.

Saç telinin deriden çıktığı nokta olan gözeneklerin temizliği çok önemlidir çünkü bu gözenekler, sebum adı verilen derinin doğal yağ salgısı ve dışarıdan gelen kirlerle birleşerek tıkaçlar oluşturur. Bu tıkaçlar hem saç kökünün doğal fonksiyonlarını bozar hem de DHT (testosteronun dönüştüğü dihidrotestosteron) içerdiği için erkek tipi saç dökülmesini hızlandırır.

Hair Detox, gözenekleri açma özelliği sebebiyle erkeklere ayda bir uygulanmalıdır. Uzmanlar özellikle kirli iş ortamlarında çalışan, kafası çok terleyen ve saçı gür göstermek üzere hazırlanmış renkli kozmetik ürünler kullanan erkeklerin ayda bir bu temizliği yaptırmalarını tavsiye etmektedir. Aynı şekilde saç dökülmesi problemi yaşamayan fakat saçlarının görünümüne ve sağlığına özen göstermek isteyen erkeklere de rahatlıkla uygulanır. Olumlu etkisi kısa sürede kendini gösterir.

Saçlı deriyi derinlemesine temizleyen ve gözenekleri tıkaçlardan arındıran ozon uygulaması 15 dakika süreyle bir bone uygulanarak yapılır. Transmed Saç & Estetik Cerrahi Kliniği’nde ozon uygulaması, mezoterapi vitaminlerinin işlem sırasında açılan gözeneklere uygulanması İle tamamlanır. Bu sayede temizliği yapılan cilde doğal vitamin destegi sağlanır ve bir biostimülan olan lazer ile ayrıca kan dolaşımı hızlandırılır. Bu işlemlerin tamamlanması ise yarım saat sürer. Kadınların düzenli olarak ozon temizliği ve saçlı deriye vitamin takviyesi yaptırmaları saçlarının çok daha hızlı uzamasını, ışıltılı ve sağlam telli saçlar kazanmalarını sağlar.

Uygulama  aynı zamanda mevsim geçişlerinde, yaz tatili öncesinde ve sonrasında güneş, havuz ve deniz suyunun saç üzerinde oluşturduğu hasarı gidermeye yardımcı olur. Saçları tekrar ışıl ışıl ve canlı görüntüsüne kavuşturur.

Bir Cevap Yazın