Selülit ve Tedavi Yöntemleri

Selülit genel yağlanmadan farklı olup diyet, egzersiz veya diğer girişimlerle ortadan kaldırılması mümkün değildir. Kilonuzun ne kadar olduğu ya da ne kadar kilo verdiğinizle hiç ilgisi olmamakla birlikte en zayıf vücutlarda bile selülit oluşumu gözlenir. Genetik yatkınlık, ergenlik, hamilelik gibi hormonal değişim gözlenen dönemler, aşırı şeker ve yağ tüketimi, aşırı kilo, hareketsizlik, su kaybı, alkol, sigara, stres gibi olumsuz etmenler selülit oluşumunu destekleyen faktörlerdir.

Selülitin vücuttaki gelişimi deriye yakın yağ dokusunun hasara uğramasıyla oluşur. Yağ dokusu etrafındaki liflerin (kolajen ve elastin) yapısının bozulmasıyla yağ hücreleri sıkışarak portakal kabuğu görünümünü ortaya çıkarır.

Transmed Kozmetik Cerrahi Kliniği’nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Uğur Dikmen selülit tedavilerinin başında gelen mezoterapi hakkında şu bilgileri veriyor: “Mezoterapi, orta deri tedavisi anlamına gelir. Uygulama sırasında 2 ya da 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör yardımı ile cildin mezoderm tabakasına, tedaviye yönelik vitamin, antioksidan ve dolaşım güçlendirici etkisi olan mezoterapi kokteyli enjekte edilir. Mezoterapi kokteyli kılcal uç dolaşımına geçer ve tedavi edilmek istenilen bölgeye doğrudan etki eder. Endikasyona göre içeriği değişen kokteyl 5–10 dakika gibi bir süre içerisinde deri altına muntazam biçimde dağıtılarak enjekte edilir.” Mezoterapi tedavisi hastanın problemine göre 5-10 seans arası uygulanır.

Mezoterapiye kombine edilen tedaviler;

LPG dolaşım lenfotik drenajı sağlayarak birikmiş toksinlerin ve ödemin atılmasını sağlar. Derinin pürüzsüz gözükmesine yardımcı olur. LPG ile cilt altında düzensiz yerleşmiş yağ dokularını ile vakumlayarak mobilize etmek ve silindir başlığı sayesinde lenf direnajı adı verilen yöntemle dolaşımı düzenleyerek atılımını kolaylaştırmak mümkündür. Bu teknikle yağ alınmaz ancak yapışan dokunun neden olduğu dalgalı görüntü azaltılır.

Günlük egzersizlerimiz kasları çalıştırır böylece çevrelerindeki yağ dokusu enerji olarak kullanılarak vücuttan atılır. Oysa ki selülitli doku egzersizle kolaylıkla kaybolmaz. Bunun için en ideal çözüm masaj ve vakum etkisini bir arada bulunduran LPG aletidir.

Quantum Caci, vücuda mikro-akım vererek kaslarda uzun ve derinlemesine kasılmalar sağlar. Quantum Caci; yerleşmiş yağların kırılmasını sağlar, kaslara elastikiyet ve güç kazandırır, dokulardan sıvıların atılmasını uyarır, selülitli görüntüyü azaltır, göğüs ve kas dokularını toparlar ve Liposuction sonrası lenf drenaj yapar. Diyetle birlikte uygulandığında kilo kaybına yardımcı olur.

DermaCellulite selülitli bölgede uygulandığında cildin yeniden yapılanma mekanizmasını harekete geçirerek derinin üst tabakasının kolajen üretimini ve kalınlığını arttırır. En önemlisi, bu tedavi cildin geçirgenliğini geliştirerek özel selülit formüllerinin deriye nüfuz edişini 200 kat yoğunlaştırır. Tedavinin sonucunda selülitli alanda gözle görünür bir iyileşme kaydedilir.

DermaCellulite cilt üzerinde silindir başlı özel bir medikal cihaz yardımıyla mikro kanallar oluşturulması yöntemidir. Amerika’da Hollywood yıldızlarının bu yöntemi tercih etmesiyle popülerlik kazanmış ve diğer ülkelerde de sıklıkla uygulanan bir tedavi haline gelmiştir.

DermaCellulite’in etkisi nedir?

 1. Açılan mikro kanallar vasıtasıyla selülit formüllerinin cilt tarafından %100 emilimi

 2. Yara iyileşme mekanizmasının harekete geçirilmesiyle yeni damar oluşumu ve kolajen üretimi

 3. Cildin üst tabakasının kalınlaştırılması ve yüzeydeki selülitli görünümde iyileşme sağlanması

DermaCellulite tedavi programı nelerden oluşur?

Transmed olarak selülitin mucizevi tek bir yöntemle çözülemeyeceği kanısındayız. Bu nedenle her DermaCellulite tedavisi kişiye özel olarak planlanır ve farklı alanlarda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda hasta özel olarak bilgilendirilir. Selülit tedavisinde en önemli destekleyici fiziksel aktivitedir. Dengeli beslenme DermaCellulite programının başarıya ulaşması için diğer bir önemli faktördür. Gerekli durumlarda hasta beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi amacıyla bir uzmana yönlendirilir.

Bir Cevap Yazın