Selülit Tedavisi, Mezoterapi

Selülit Tedavisi ve Lokal Yağ Depolanmalarında Mezoterapi

Selülit, genetik eğilim zemininde hormonlar ve çevresel faktörlerin de katkısıyla ortaya çıkan metabolik düzensizliğin dışa yansımasıdır. Kilo ile direkt bağlantılı değildir, zayıf kişilerde de olur. Erkeklerde de görülebilmekle birlikte, bayanlar östrojen hormonu etkisinde daha korumasızdırlar. Oluştuktan sonra geri dönüş açısından pekçok önlemin birarada alınması gerekmektedir. Günlük içilen su miktarının arttırılması, egzersiz yapılması gibi pekçok tedbirin yanısıra yeni oluşmakta olan selülitte ilerlemeyi önlemek amacıyla alınabilecek tedbirlerden biri de mezoterapidir.

Lokal yağ depolanmalarında da vücuda kontur kazandırmak amacıyla mezoterapi seçilebilecek uygulamalardan biridir.

Hem selülit tedavisi, hem de lokal yağ depolanmalarında mezoterapi aynı amaca yönelik çalışma mekanizmasına sahip olan LPG ile kombine tedavi programı olarak tercih edilebilir. Bu seçim her iki yöntemin de işlevselliğini arttırmaktadır.

Vücut mezoterapisi haftada bir kez olmak üzere ilk 4 seans ve 10-15 günde bir olmak üzere son 4 seansdan oluşan 8 seanslık bir programı içerir. Genellikle bu seanslar beklentiyi karşılamakla birlikte sayı kişiden kişiye değişebilir.

Bir kür (8-10 seans) bittikten sonra alınan cevabın devamlılığını sağlamak amacıyla ayda bir kez şeklinde seanslara devam edilebilir.
Mezoterapide seçilecek karışımın içeriği birikmiş yağı yıkmaya, bozulmuş kan dolaşımını düzenlemeye ve oluşmuş ödemi gidermeye yönelik maddelerden oluşmaktadır.

Seanslarda kullanılan içeriğin vücuttan atılması için seans aralıkları yeterlidir ve bu maddelerin vücutta birikici özelliği yoktur.
İşlem sırasında kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak değişebilen çok hafif ağrı veya acı hissi olabilir.

Vücut mezoterapisinin yapılmaması gereken durumlar :

  • Hastanın gebe olması / gebelik şüphesi veya emzirme dönemi,
  • Cilt hastalığı (sedef hastalığı gibi )
  • Tedavi bölgesinde enfeksiyon olması
  • Otoimmün hastalıklar ( tiroiditler, tip 1 diyabet gibi)

Bir Cevap Yazın