Saç Naklinde Yeni Ufuklar Konferansı

1993 yilindan bu yana faaliyet gösteren ve dünyanin 47 ülkesinden 1000’in üzerinde doktor üyesi bulunan Uluslararasi Saç Cerrahisi Dernegi’nin (ISHRS) 19.’su düzenlenen yillik toplantisi 14-18 Eylül tarihleri arasinda Alaska’da gerçeklesti. ISHRS üye doktor sayisi, konferansa katilan yeni üyelerle birlikte ilk kez 1000’in üzerine çikti.

ISHRS Denetleyici Kurulu üyesi ve dünyanin alaninda duayen kabul ettigi 30 basarili cerrahtan biri olan Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçi konferansin tek Türk konusmacisiydi.

Dr. Melike Külahçi’dan “Saç Nakli” sunumu

Dr. Melike Külahçi konferansin Saç Nakli ile ilgili bölümünde “Saç Nakli: Problemler ve Çözümler” baslikli bir sunum gerçeklestirdi. Basarili saç naklinin nasil tanimlanacagi ve saç naklinde dogal görüntü elde etmek konulu sunumda Dr. Külahçi, saç tellerinin deriye yerlestirilme açilarindan ve “sikligin” bu açilarda oynadigi önemli rolden bahsetti.

FUE tekniginin detayları

Konferansin “FUE vs FUT” (FUT yöntemine karsi FUE yöntemi) baslikli panelinde doktorlar iki takim halinde saç naklinde FUT ve FUE yöntemlerinin farklarini tartisti. FUE takiminda yer alan Dr. Külahçi FUE tekniginin detaylarini ve Transmed’de FUE teknigini anlatti.

Bir Cevap Yazın