Saç Ekimi İstanbul’da Neden Yoğun Rağbet Görüyor?

İstanbul, her yıl giderek artan bir şekilde hem Türkiye’den hem de yurtdışından birçok saç ekimi için pek çok kişiyi çekmektedir. Bunun için aşağıda değinilen pek çok faktör rol oynuyor:

 

  • Seçenek çokluğu

İstanbul saç ekimi merkezleri konusunda adaylara geniş seçenek sunduğundan Türkiye’de en fazla tercih edilen ve saç ekimi yapılan şehirdir. İstanbul, saç ekimi adaylarına çeşitli tarzlarda saç ekim merkezlerine ve saç ekimi yapan doktora ulaşmak, muayene olmak ve saç ekimi yaptırmak için farklı olanaklar tanıyor.

 

  • En yeni saç ekimi teknikleri

Diğer pek çok sektörde olduğu gibi İstanbul saç ekimi alanında da en son yeniliklerin yakından takip edildiği bir merkezdir. Tıp dünyasında yaşanan diğer girişimler gibi saç ekiminde de son teknikler genellikle ilk olarak İstanbul’da uygulanmakta ve geliştirilmektedir.

  • Uzman doktorlar

Kendilerini saç ekimi konusunda uzmanlaşmış, yurtdışındaki eğitim ve konferanslara katılan pek çok hekim İstanbul’da hizmet vermektedir. Bu da İstanbul’da saç ekimi operasyonlarında başarı oranını yükseğe çekmektedir. Doğru uzman doktor seçimiyle İstanbul’sa saç ekimi yaptıran hastaların memnuniyeti de pek çok saç ekimi adayını İstanbul’a getirmektedir.

  • Hizmet seviyesi

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler, İstanbul saç ekim merkezlerinin kalitesini her gün daha yukarı çekmektedir. İstanbul’da bulunan merdiven altı saç ekimi merkezlerinin çokluğu denetimleri daha da artırmaktadır. Bu da İstanbul saç ekiminde faaliyetini layıkıyla sürdürmeyi amaçlayan merkezlerini belli standartlarda hizmet seviyesinde çalışmaya zorunlu tutmaktadır.

  • Global standartlara göre uygun fiyatlar

İstanbul saç ekimi girişimlerindeki başarı grafiği ve dünya standartlarına göre uygun fiyatlı hizmetleriyle Ortadoğu, Avrupa, Amerika ve hatta Kanada’dan saç ekimi adaylarını çekmektedir. İstanbul’da saç ekimi yaptıran memnun hastalar da sağlık elçisi olarak ülkelerine dönmekte ve yakın çevrelerine örnek olmaktadır.

  • Yabancı hastalara iyi ev sahipliği

İstanbul saç ekimi merkezleri yabancı hasta sayısındaki artış nedeniyle hizmet paketlerini çeşitlendirmiştir. Yabancı hastalardan da gelen talep doğrultusunda İstanbul saç ekimi merkezleri, saç ekimi adaylarına havalimanı transferleri ve konaklama konusunda da destek olmaktadır. Özellikle İstanbul’a ilk defa gelen kişiler için bu hizmetler rahatlık sağlamaktadır. İstanbul saç ekimi hastaları, havalimanından alınmakta, uygun bir otelde konaklatılmakta ve operasyon tarihinde alınıp bırakılmaktadır. Böylelikle İstanbul gibi karmaşık bir metropolde saç ekimi hastaları trafik ve yol bulma stresini yaşamıyorlar.

Sağlığınız için Sağlık Bakanlığınca Onaylı Saç Ekimi Merkezini Seçin

İstanbul saç ekiminde adaylara çok fazla seçenek sunuyor. Ancak bu noktada önemli olan, saç ekimi yapılacak merkezin sağlıklı seçimi hayati önem taşıyor. İstanbul saç ekimi konusunda çok gelişmiş bir şehir olsa da bu pazardan basit ve fırsatçı şekilde yararlanmaya odaklı merdiven altı kuruluşların da varlıkları göz ardı edilemez. Bu yüzden gerekli araştırmaları yapmadan, saç ekim merkezini görmeden ve uzman hekimle operasyon öncesi görüşmeden saç ekimi yaptırmaya karar vermek doğru olmaz. Bu tip yerlerde saç ekimi yaptırmak boşuna zaman ve para harcamak, aynı zamanda da kişisel hijyen ve sağlığı da tehlikeye atmak anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın