Saç Ekimi hangi mevsimde yapılır?

Saç ekimi yaptırmayı düşünenler saçımı ne zaman ektirmeliyim, yaz mevsiminde mi yoksa kış mevsiminde mi operasyon geçirmeliyim diye ikilemde kalmaktalar.

Bilinenin aksine saç ekimi için özel bir mevsim bulunmamaktadır ve yılın 12 ayı rahatlıkla saç nakli yapılabilmektedir. Sadece bazı aylarda ve mevsim geçişlerinde kişiye göre saç dökülmeleri sıklaşabilir ya da azalabilir. Her kişi kendi saç yapısına göre bu süreci gözlemleyerek saç ekimi için uygun olan zamanı belirleyebilir.

Ekim zamanına karar verirken dikkate edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yaz mevsiminde saç ekimine karar veren kişilerin operasyon sonrasında 10 gün boyunca yüzme ve güneşten uzak durulması göz önünde bulundurulmalıdır. Kış mevsiminde yapılan saç ekimi operasyonları sonrası ise soğuktan korunmak için pamuklu ve başı sıkmayan şapkalarla başınızı korumanız gerekmektedir.

 

Ülkemizde genellikle daha serin ve soğuk mevsimlerde saç ekimi yaptırma oranı yüksek olmasına rağmen yaz mevsiminin avantajı olarak saçlarımız daha hızlı uzamakta ve cildin yenilenme hızı daha çok artmaktadır.

Sadece saç ekimi operasyonundan sonra ciltteki hafif kabuklanmalar ve kızarıklar iyileşme sürecindeyken güneş ışınlarına fazla maruz kalınmaması gerekmektedir.
Ekim yapılan saçlar üç ay içerisinde çıkmaya başlamaktadır.

Kısa sürede yapılacak bir işlem sonrası, yeni yıla hayalinizdeki saç modeli ve yenilenen imajınızla girebilirsiniz.

 

Etiketler: Saç Ekimi mevsimi, saç ekimi, melike külahçı, İstanbul saç ekimi, saç ekim merkezisac_ekimi_hangi_mevsimde_yapilir

Bir Cevap Yazın