Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç Ekimi Operasyonu Yaptırmadan Önce Dikkat Edilecekler Listesi

  • Saç ekimi operasyonun yapılacağı yer hastane, klinik veya tıp merkezi olmalıdır.
  • Saç nakli ve estetik operasyonlarda başarılı sonuçlar elde edebilmek için deneyimli bir cerrah, iyi eğitimli bir medikal ekip ve ileri teknolojiye sahip ekipmanların birleşimi gereklidir.
  • Özellikle ekipmanlar kalite standartlarına uygun firmalardan alınmış olmalı ve özenle sterilize edilmelidir. Graft kesiminde kullanılan özel mikroskoplar mutlaka cerrahi operasyonlarda kullanmaya uygun olmalıdır.
  • Saç ekimi operasyonunu gerçekleştirecek olan doktorun deneyimli olması ve Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ISHRS) ve/veya Avrupa Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ESHRS) üyesi olması beklenir.  Operasyonun başarısı ekim yapılan alanın operasyon sonrası doğal görünüp görünmediği ile değerlendirilir. Saç naklini gerçekleştirecek olan doktorun, saçın fizyolojisi hakkında geniş bilgi sahibi olması beklenir.
  • Hastalara gerçekçi olmayan vaatler verilmemeli ve beklentileri gerçekçi oluşturulmalıdır.
  • Tüm hizmetler arasında hastaya en uygun olan saç ekim yöntemi belirlenmeli ve olabilecek en doğru tedavi uygulanmalıdır.
  • Hasta saç ekimi operasyonu sırasında rahat ve konforlu bir ortamda bulunmalıdır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Yapılan araştırmalara göre hastalar saç ekimi operasyonuna karar vermeden önce doğal bir davranış olarak; saç ekiminin nasıl yapıldığını merak ediyor ve bu konuda araştırma yaparak  sosyal medya üzerinden saç ekimi videolarını izleyip soru işaretlerini gidermeye çalışıyorlar.

Saç ekimi operasyonu iki aşamayla gerçekleşir. Öncesinde dökülme olmayan, saçlı deride bulunan saç kökleri teker teker çıkarılır, daha sonra çıkarılan saç kökleri, saç ekimi yapılacak saçsız bölgeye tek tek yerleştirilir. İlk aşamada hasta yatar konumda, ikinci konumda ise ortopedik bir koltukta oturur vaziyette operasyon tamamlanır. Saç ekimi sırasında lokal anestezi uygulandığından genellikle acı hissetmeden rahat ve konforlu bir ortamda 6-8 saat arasında  hastanın operasyonu tamamlamış olur.

Transmed Klinik’te saç ekim operasyonları alanlarında uzman doktorlar ve yardımcı medikal ekipleri tarafından yapılmaktadır. Doktorlarımızın yaptığı saç ekimlerinde en önemli kriterlerden biri doğal görünümdür. Ekilen saçlar ömürlüktür ve dökülmezler, ayrıca operasyon sırasında saç köklerinin alındığı bölgede  seyrelme beklenmez.

Saç ekimi operasyonunu takip eden 3 ay içinde ekilen saçlar çıkmaya başlar. 9 ay ile 1 yıl sonunda hastada hedeflenen görüntüye ulaşılmış olunur.

Günümüzde Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir ?

PRP destekli saç ekimi, robotik saç ekimi, kök hücre katkılı saç ekimi, motorlu FUE, traşsız FUE gibi yöntemlerle saç ekimi yapılmaktadır. Peki bunlardan hangisi size uygun; bunun için saç ekim yöntemleri makalemize göz atabilir veya sitemizdeki saç ekim yöntemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir