Ozon Terapi ile Saç ve Saç Derisi Hijyeni

Bayanlar ve erkekler için saçlarına ozon temizliği yaptırmaları çok önemli çünkü kişi her gün yıkansa bile saç ve saçlı deri aynı ölçüde temizlemek mümkün olmamaktadır. Ozon, saçlı deriyi derinlemesine temizleyen ve gözeneklerde biriken tıkaçlardan arındırma amacıyla yapılır.

Ozon temizliği, 15 dakika süreyle saça bir bone takılarak yapılan kolay bir işlemdir. Saç telinin deriden çıktığı nokta olan gözeneklerin temizliği çok önemlidir çünkü sebum adı verilen derinin doğal yağ salgısı dışarıdan gelen kirlerle birleşerek tıkaçlar oluşturur ve gözenekleri tıkar. Bu tıkaçlar saç kökünün hem doğal fonksiyonunu bozar hem de testosteronun dönüştüğü DHT’yi içerdiği için erkek tipi saç dökülmesini hızlandırır.

Ozon temizliği erkek hastalara ayda bir kere yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı uygulanmalıdır. Özellikler kirli ortamlarda çalışan, kafası çok terleyen ve saçların daha gür görünmesini sağlayamak amacıyla saç dökülmesi olan bölgelere günlük kullanım amaçlı renkli kozmetikleri uygulayan kişilerin bu temizliği yaptırmaları tevsiye edilir.

Kadınlarda ise saç boyası ve sprey kalıntılarını temizlemek, sık kuaföre gitmenin saçta oluşturduğu hasarı gidermek, kuaförde kullanılan fırçalardan geçebilecek kepeklere karşı önlem almak amaçlarıyla ozon temizliği yapılması önerilir. Ozon temizliği saç köklerini temizleyerek saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamalarını sağlar.

Düzenli ozon temizliğine ek olarak vitamin karışımlarının saç diplerine yedirilmesi saçların ışıl ışıl ve canlı gözükmesini destekler.

Bir Cevap Yazın