Mommy Make-Over ile Doğum Öncesi Görünümünüze Kavuşmak Hayal Değil

Meme dikleştirme ya da büyütme, liposhaping ve karın gerdirme tedavilerinden oluşan ‘Mommy make-over’ programı ile hamilelik ve doğum süreçlerinin yıpratıcı etkilerine karşı göğüs gerebilirsiniz. Aynı zamanda saç dökülmesini önlemek ve tekrar canlandırmak için ise Reversa tedavisinden yararlanabilirsiniz. Unutmayın ki, olumsuz etkileri geri alabildiğinizde, doğum kadını güzelleştirir.

Transmed’den Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ali Kan’ın da belirttiği üzere, “Her kadın Heidi Klum gibi vücuduyla ilgilenen fitness ve imaj danışmanlığı yapan bir ekibe sahip değildir.”

Gerçekte, hamilelik ve doğum süreçleri çoğunlukla arkada çatlaklar, sarkan deri ve alınan kilolar bırakır. Sonraki süreçte ise emzirme, düzensiz uyku ve doğum sonrası psikolojik etkilerle fiziksel deformasyon ilerler. Bu olumsuz etkileri geri alabildiğinizde ise, aslında doğum kadını güzelleştirir.

Transmed’in ‘Mommy Make-Over’ yani anne geri dönüşümü programının detayları ise şöyle:

1-  Meme Dikleştirme ya da Büyütme:

Meme Dikleştirme ya da Büyütme, emzirme dönemi sonrasında annelere tavsiye edilen ve sonuçları oldukça yüz güldürücü olan operasyonlardır. Emzirme döneminden sonra yapılacak bir muayene, işlemin gerçekleştirebileceği zaman ve sonuçlar hakkında hastaya bilgi verilmesini sağlar. Genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık iki ila üç saat süren bu operasyon sonrasında bir hafta içinde sosyal hayata geri dönülebilir.

2-  Liposhaping:

LipoShaping de yeni annelere uygun bir işlemdir. Fazlalıkların daha bölgesel ve küçük alanlarda yerleşmiş olduğu vakalarda tercih edilir. Genel anestezi olmadan, yaklaşık 40 dakika içerisinde tamamlanan bir işlemdir. Ağrı, morarma ve şişme gibi yan etkiler seyrek olarak görülür ve ortaya çıkması durumunda da kısa sürelidir. Uygulama sonrasında aynı gün sosyal hayata geri dönülebilir ve dört ila altı hafta içinde bikini giyebilecek forma kavuşulur.

3- Karın Gerdirme:

Tummy Tuck yani karın germe işlemi, Transmed tarafından yeni annelere tavsiye edilmemektedir. Doğumdan sonra en az altı ay ila bir yıl süre geçmesi ve vücudun doğum sonrası son halini almasıyla birlikte uygulanması tavsiye edilen bir işlemdir. Bu işlemle sıkılaşan dikey karın kaslarının yeni bir doğumla birlikte tekrar açılması nedeniyle bir kere daha anne olmayı düşünen bireylere önerilmez. Karın bölgesindeki sarkan deri, çatlak ve fazla yağlar için mükemmel bir çözümdür. Uygulama genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık üç ila dört saat sürer. Operasyon sonrasında bir hafta içinde sosyal yaşama geri dönmek ve yaklaşık 6 ila 8 hafta içinde tekrar bikini giymek mümkün olur.

Hamilelik Sonrası Saç Dökülmesi’ne karşı çözüm Reversa tedavisi

Özellikle hamilelik sonrası dönemde kadınların en çok şikayetçi oldukları konulardan biri de dökülen saçlardır. Hamilelik sonrasında hormonların normal seviyelerine dönmesiyle birlikte saç dökülmesi görülebilir. Ancak bu, çözümsüz bir sorun değildir.

Hamilelik sonrası saçı zayıflayan ve saçı dökülen annelere Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı’nın ilk tavsiyesi bu sürecin geçici olduğunu bilmek ve bu nedenle de kendini daha fazla saç dökülmesine yol açacak bir endişe durumuna sürüklememek: “Kimi anneler saçlarının dökülmeye devam edeceğini düşünüp oldukça endişeleniyorlar. Oysaki bu durumun geçici olduğunu bilmek onları rahatlatacaktır. Doğumdan yaklaşık bir sene sonra saçlar eski sağlığına kavuşacak ve dökülen saçlar geri kazanılacaktır. Bu süreci hızlandırmak adına yapılabilecek bazı lokal tedaviler vardır. Bunlardan en etkili bulduğumuz yöntem Reversa’dır.”

Reversa, bir diğer adıyla kuvvetlendirilmiş PRP uygulaması, Transmed Klinik Araştırma Ekibinin patentli bir uygulamasıdır. Hastadan basitçe kan alınıp bunun içinden trombosit hücreleri ayrılır ve doku iyileştirici ve canlandırıcı etkileri olduğu bilinen bu sıvı hastanın kendi saçlı derisine ister enjeksiyon isterse bir maske şeklinde uygulanır. Reversa uygulaması altı ayda bir olarak yılda iki kez uygulanmakla birlikte gerekli durumlarda daha sık uygulanabilir.

Bir Cevap Yazın