Merak edilen soruların cevapları !

1. Organ nakli gibi, genetik benzerliği olan kişiden saç nakli yapılabilir mi?

Saç nakli yalnızca kişinin kendi donör bölgesinden alınan saç kökleri ile yapılabilir. Kişinin saç kökü kaynağı iki kulak arasındaki bölgedeki (donör bölge)dökülmemeye programlanmış saç kökleridir.

2. Saç naklinde saç renginin bir önemi var mı? Beyaz saçlar da saç nakli için uygun mu?

Saç nakli işlemi donör bölgesi  yeterli olan herkes için uygulanabiliri bir işlemdir. Saç renginiz ve şeklinizin hiç bir önemi yoktur.

3. Saç nakli için donör bölge yalnızca ense midir? Vücudun farklı hangi bölgelerinden kök alarak nakil yapılabiliyor?

Donör bölgede yeterli kök bulunmadığında ilk tercih olarak yüz bölgesindeki kıl (sakal) kökleri toplama yapılır. Kişi daha fazlasını isterse göğüs veya sırt bölgesindeki kıl kökleri alınarak nakil işlemi gerçekleştirilebilir.

4. Saç nakli operasyonundan sonra sürekli bir ilaç kullanılıyor mu?

Saç nakli operasyonundan sonrasında sürekli bir ilaç kullanımı söz konusu değildir. Fakat yeni nakil yapılan saç köklerinize iyi bakmanız gerekmektedir. Sağlıklı olarak çıkması ve zarar görmemesi için bir yıl boyunca 0 numara tıraş edilmemesini öneriyoruz.

5. Nakil işleminden sonra saçların sağ ve sol tarafının eşit olmaması mümkün mü?

Saç nakli işlemleri günümüzde birçok merdiven altı klinik ve uzman olmayan kişi ya da kurumlar tarafından yapılmaktadır. İşinde uzman olmayan kişi ya da kurumlarca gerçekleştirlen saç nakli işlemlerinde bu tarz sonuçlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Unutmayın, saç nakli uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Kötü sonuçların düzeltilmesi çok daha zordur.

6. Kaş nakli nedir?

Kaş nakli, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden alınan, sağlıklı ve genetik olarak ömür boyu dökülmemeye programlanmış saç köklerinin kaş bölgesine nakil edilmesi işlemidir. Bu işlem, hastanın hekimiyle birlikte istediği kaş şekline karar vermesi ile başlar. Uygulama  lokal anestezi altında gerçekleşir  ve  ortalama bir saat sürer. Hasta uygulama süresince hiçbir ağrı hissetmez. İşlemden 24 saat sonra banyo yapmak mümkün olur.

7. Verici alan yeterli değilse ne yapılabilir?

Kişinin verici alanı yeterli değilse öncelikli olarak yüz bölgesinden kıl  kökler alınır, yüz bölgesinden sonra göğüs ve sırt bölgesinden kıl kökleri de elde edilir.

8. Ekilen saçlarda şok dökülme olur mu?

Ekilen saçlarda şok dökülme süreci ilk üç aydır, nakil yapılan bölgedeki köklerden uzayan saçlar bu süreç sonunda oluşur. Kesin sonuç kişiye göre farklı olmakla birlikte 8-12 ay içerisinde alınır.

9. Liposonix tedavisi nedir?

Liposonix tedavisi, FDA onaylı 1 saatte, 1 seansta, 1 beden incelebilmenizi sağlayan  yüksek ultrason enerjisi kullanan bir zayıflatma yöntemidir. Diyet ile birlikte uygulandığında zayıflama etkisini iki kat artırır. Kısaca 2 cm incelme yerinde 4 cm incelmek mümkün olur. Liposonix tedavisi için uygulama yapılan bölgede en az 2 cm yağ tabakası bulunması gerekmektedir.

 

Bize sorularınızı her zaman transmed@transmed.com.tr adresine mail atarak ya da +90212 281 13 00 numaralı telefonumuzdan arayarak sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın