Liposhaping ile Bölgesel Yağlarınıza “ELVEDA”

Transmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği’nde uygulanan yeni nesil yağ aldırma yöntemi Liposhaping, kadın ve erkeklerin yoğun egzersiz ve diyet programlarına rağmen kurtulamadıkları bölgesel yağlarına çare oluyor. Liposhaping’i en çok karın, bel çevresi, kol altı ve kalçasının kalınlığından rahatsız olan kadınlar tercih ediyor. Ayrıca, bacaklarının kalınlığından dolayı mini etek giyemeyen ve kalın ayak bilekleri yüzünden istediği çizmeyle sokağa çıkamayan kadınlar da Liposhaping için başvuruyor. Erkekler ise  daha çok karın, bel çevresi ve gıdı bölgelerinde biriken fazla yağlardan kurtulmak istiyor.

Dr. Uğur Dikmen tarafından gerçekleştirilen uygulama, kullanılan mikrokanüllerin çok küçük olması ve cilt altına verilen sıvı miktarının, emilen miktardan bol oluşu ile pürüzsüz, godesiz ve izsiz sonuç vaat etmesiyle klasik yağ aldırma yöntemlerinden ayrılıyor. Operasyon sonrasında minimal morluk ve şişliklerin oluşmasının normal olduğunu söyleyen Dr. Dikmen, “Şiş ve morluklar en fazla 10 gün içinde ortadan kayboluyor. Hasta operasyondan bir gün sonra normal iş ve özel hayatına dönebiliyor” diye konuşuyor.

Düzensizlik ve pürüzlenme riski yok

Liposhaping yönteminde, yağ birikmesinin olduğu yere bir çeşit anestezik solüsyon karışımı enjekte edilerek bölgeden alınması gereken yağ kitlesinin tamamen akışkan hale gelmesi sağlanıyor. Böylece yağlı bölgeler daha kolay tespit ediliyor ve emilimin daha homojen olması mümkün oluyor. Girişim sırasında mikrokanüller kullandığı için cerrah çok daha yumuşak ve nazik hareket ederken, operasyon sonrasında diğer yağ aldırma yöntemlerinin aksine ciltte düzensizlik ve pürüzler oluşmuyor.

Anında gözle görülür etki

Liposhaping tedavisi uygulanan hastalarda, operasyondan hemen sonra gözle görülür değişiklikler fark ediliyor. Ancak uygulamadan üç hafta sonra çok daha yoğun bir iyileşme görülüyor. Esas sonuç ise operasyondan yaklaşık üç ay sonra alınıyor. Liposhaping sonrasında sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz ile ince görünüm ve sağlıklı fiziksel durumun korumasına yardımcı oluyor.

Kimlere uygulanabilir?

Liposhaping yaptırmaya en uygun adayların, vücutlarının belirli bölgelerinde yağ fazlalıkları bulunan, elastik cilde sahip, olması gereken kilodaki kişiler olduğunu belirten Dr. Uğur Dikmen, kadınlar kadar erkeklerinde bu yöntemi tercih ettiğini vurguluyor. Özellikle bel çevresi ve kenarlarında fazlası olan erkekler için Liposhaping’in ideal bir girişim olduğunu belirten  Dr. Dikmen, “Fiziksel açıdan sağlıklı, psikolojik açıdan dengeli ve beklentilerinde gerçekçi olan kadın ya da erkeğe bu yöntem rahatlıkla uygulanabilir. Vücutlarında çok geniş bir bölgeye yayılmış aşırı yağ birikmeleri olan bireyler de Liposhaping yaptırmak için uygun aday sayılabilirler. Bu kişilerde yağ miktarı göreceli olarak azaltılır” diye ekliyor.

Bir Cevap Yazın