Kök Hücre ile Daha Gür Saçlar !

Dr.Melike Külahçı Posta gazetesine verdiği röpörtajda merak edilen kök hücre tedavisini anlattı.

Kök hücrenin cilt güzelliğinde ve saç ekiminde kullanılmasından bahseder misiniz? Neden kök hücre tercih ediliyor? Yararları nelerdir?

Kök hücreler vücudumuzda bütün dokuları ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Henüz farklılaşmamış olan bu hücreler, sınırsız bölünebilme, kendini yenileme, organ ve dokulara dönüşebilme yeteneğine sahiptir. Bu özellikleri bakımından kök hücre, kanser, sinir sistemi hastalıkları ve hasarları, metabolik hastalıklar, organ yetmezlikleri, romatizmal hastalıklar, kalp hastalıkları, kemik hastalıkları ve daha birçok alanda kullanılıyor. Cilt güzelliği ve saç ekiminde kök hücre tedavisi, daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Ayrıca, saç ekiminde mevcut saçların  korunmasına katkıda bulunuyor.

Saç naklinde kök hücreli uygulama nasıl yapılıyor?

Hastadan toplu iğne başı kadar küçük bir doku alınır ve sertifikalı laboratuvarlara hücre çoğaltma işi  sipariş verilir. Çoğaltılan hücre saç ekiminden önce saçlı deriye uygulanır. Hücre takviyesi, saç nakli işlemiyle birleşerek hastaların saç dökülme tedavisinde daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlar.

Bu uygulamanın avantajları neler?

Saç ekiminden sonra normal ekime göre daha yoğun ve sağlıklı saçlara kavuşulmasını sağlar. Ayrıca, mevcut dokülmemiş saçların da korunmasını sağlar. Kök hücre katkılı saç ekimi operasyonları, saç dökülme hikayesi eski olan kişilerde de güvenle yapılabilmektedir.

Ne kadar süren bir işlem?

Kök hücre takviyeli saç nakli operasyonları iki aşamadan oluşur. İlk aşamada hastadan doku alınır ve sertifikalı laboratuvara gönderilir. Üç hafta içinde hastadan alınan kök hücreden laboratuvar ortamında milyonlarca hücre üretilir. İkinci aşamada hastanın saçlı derisine enjeksiyon ile hücre takviyesi yapılır ve saç nakli operasyonuna geçilir.

Ne kadar sürede sonuç alınıyor?

Kök hücreli saç naklinde mümkün olduğunca en doğal görünümü sağlamak esas amaçtır. Operasyondan sonra alınacak en iyi sonuç, ekilenlerle hastanın doğal saçı arasında hiçbir fark olmamasıdır. Kök hücre takviyeli saç ekiminde 8-12 ay içinde gerçek sonuçlar alınmaya başlar.

Diğer saç nakli yöntemlerinden farkı nedir ?

Kök hücre takviyeli saç naklinde, normal saç ekimine göre daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Hasta, daha gür ve kalın saç tellerine kavuşur. Kapanan bölgede artma sağlanır. Ayrıca henüz saç dökülmesi yaşanmayan bölgelerdeki saçların korunmasın sağlanır.

Kök Hücre ile Daha Gür Saçlar !” üzerine 2 düşünce

 • 23 Kasım 2015, 01:14
  Permalink

  Merhabalar bu uygulamayı yapıyormusunuz yAptığınız hastalArınız var mı ve sonuçlar nasıl acaba erkek kardeşim için düşünüypruz ili kez başarısız saç ekim operaayonu geçirdi fue tekniğiyle olmadı bu işlem nasıl acaba bilgi verirseni çok aevinirim iyi öalışmalar

  • 23 Kasım 2015, 10:58
   Permalink

   Merhaba, Transmed Klinik olarak uygulamayı gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Operasyon sonuçlarımızı görmek için aşağıda linkten form doldurabilirsiniz. Kardeşinizde bulunan saç hastalığının belirlenmesi adına ilk olarak dermatoloji bölümümüzde muayene olması gerekmektedir. Yapılanan tetkiklere göre tedavi yönteminin belirlenmesi en iyi tercih olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

   http://www.transmed.com.tr/sac-ekimi-oncesi-sonrasi/

Bir Cevap Yazın