Kaliteli Saç Ekimi

Saç ekimi için çözüm, doktor ve klinik arayan saç ekimi adayları, araştırma yaparken fiyatını da merak eder. Saç ekimi araştırmasını bilinçli yapmayanlar ise öncelikle ucuz saç ekimi fiyatları sunan tekliflere yönelir. Bununla birlikte saç ekimi fiyatlarının neye göre belirlendiğini, neden değişiklik gösterdiğini de merak ederler.

Saç ekimi fiyatlarının değişkenliğine etki eden birçok faktör bulunuyor. Saç ekimi fiyatları ile ilgili tek bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü farklı saç ekimi merkezleri sundukları ya da sunmadıkları hizmetlere göre farklı fiyatlar sunar. Örneğin İstanbul’da saç ekimi için fiyat çeşitliliği çok fazla. Ucuz saç ekimi isteyenlere cazip teklif var, ancak ucuz saç ekimini tercih edip de sorun yaşamayan ve ucuz saç ekiminden memnun kalan kişi çok az.

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Her iş kolunda olduğu gibi saç ekimi sektöründe de fiyatları etkileyen çeşitli faktörler bulunuyor. Bir süre sonra, aldığı farklı saç ekimi fiyatlarından dolayı kişinin kafası karışmaya başlar. Bu gayet normaldir. Çünkü saç ekiminde bir hizmet ücretini etkileyen normal değişkenlerin yanında usulsüz de pek çok faktör yer alıyor.

Saç ekimi fiyatları öncelikle normal ekonomik serbest piyasa koşulları doğrultusunda saç ekimi operasyonunun gerçekleştirileceği yerin kalitesine göre değişir. Bu sebeple saç ekimi fiyatları ile ilgili tek bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü saç ekiminde hizmet ve personel kalitesi fiyata doğrudan etki eder. Bir başka deyişle saç ekimi adayları, sadece saç ekimi işlemi için değil kendi sağlık güvenceleri ve operasyon sonrası görecekleri takip ve memnuniyetlerini satın alırlar. Ve ucuz saç ekimi fiyatları teklif edenlerin sunduğu hizmet paketine bu kalite ve güvence dahil değildir.

Öte yandan saç ekimi işinin içinde bir de gayrı meşru yöntemler söz konusu. Saç ekimi, Sağlık Bakanlığınca onaylanmış tıbbi klinik ve hastanelerde yapılması gereken son derece komplike bir girişim. Ancak saç ekimi, tıbbi eğitimi olmayan estetik uzmanlarınca kurulan kaçak merkezlerde ucuz fiyatlarla da yapılıyor. Kalite ve güvencenin dahil edilmediği bu ucuz saç ekimi fiyatları ise bilinci saç ekimi adaylarının kafasında bir soru işareti oluşturur.

Ucuz saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler, bu operasyon için araştırmalarını ucuz saç fiyatlarına yönelik yaparlar. Ancak ucuz saç ekimi tekliflerini cazip bulsalar da daha fazla sorgulayıp emin olmak isterler.

Ucuz Saç Ekimi Tekliflerine Dikkat!

Ucuz saç ekimi fiyatı aldığınız zaman aşağıdaki konulara dikkat etmeniz önemlidir:

  • Saç ekimini yapan kişi doktor mu? Konsültasyon sırasında diploma bilgisini alıp kontrol ettirmeniz ayıp değildir.
  • Saç ekimi yapılan merkez hijyenik koşulları sağlıyor mu? Kullanılan malzemeler sterilize ediliyor mu? Unutmayın kana dokunan aletin özel bir sterilizasyondan geçirilmesi gerekir.
  • Saç ekimi merkezi ve ilgili doktor uzun zamandır bulundukları yerde faaliyet gösteriyor mu? Saç ekimi işlem sonrası yakın hasta takibi gerektiren uzun soluklu bir operasyondur.
  • Saç ekimi merkezi polis baskınına uğramış mı? Sabıkalı ucuz saç ekimi teklifi veren saç ekim merkezlerinden kaçın ve illegal saç ekimi merkezlerini yetkililere ihbar edin.
  • Yüksek greft sayısına göre ucuz saç ekimi fiyatı teklifi sunan merkezlere dikkat! Bu teklifler tamamen aldatmacaya girer. Unutmayın ki her insanın donör bölgesinde belli sayıda saç kökü vardır ve ancak 2000 greft ile 3500 greft miktarından bahsedilebilir saç ekimi için.

Saç Ekiminde Ucuza Kaçmak

‘’Ucuz etin yahnisi olmaz’’ atasözü aslında bu konuda noktayı koyuyor. Gerçekten de ucuz etten yahni olmaz. Lezzet ve doyum almadığınız, karın doyuracak bir yemek çıkar ancak. Ancak bu pahalı etin muhakkak iyi çıkacağı anlamına gelmez. Bazen kalitesiz mala da yüksek fiyat isteyen olur. O yüzden iyi sonuç, gerçek kalitenin ederinin ödenmesiyle alınır.

Ucuz Saç Ekimi Yaptıracak Kadar Zengin misiniz?

Bir İngiliz atasözü de “ucuz mal alacak kadar zengin değilim” sözünü “ucuz hizmet alacak, ucuz saç ekimi yaptıracak kadar zengin değilim” diye de söyleyebiliriz. Son derece ucuz saç ekimi yapan, tıp fakültesi mezunu olmayan kişilerce işlem yapılan merkezler yerine, uzman bir dermatolog veya cerrah seçmeniz, alacağınız riski minimuma indirecek ve saç ekiminde başarı şansını kesinlikle çok artıracaktır.

Ülkemizde saç ekimi yetkisi, dermatoloji ve plastik cerrahi uzmanlarına ve medikal estetik hekimi sertifikası almış doktorlara tanınmıştır.

Ucuz Saç Ekimi Fiyatı Veren Merdiven Altı Saç Ekimi Merkezleri

Transmed Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, ucuz saç ekimi fiyatlarıyla saç ekimi adaylarını aldatan merdiven altı merkezlerin tehlikeli bir tuzak olduğuna dikkat çekiyor: “Arkasında ciddi bir sağlık teşkilatı olmadan, doktorsuz ameliyat yapan, İnternet’te kendilerini saç ekimi merkezi olarak gösteren ve ucuz saç ekimi fiyatı veren bu yerler saç ekimi hastalarının sağlığına tehdittir.”

Bir Cevap Yazın