Hangi Saç Ekimi Yöntemi Size Uygun?

Transmed hangi yöntem

PRP destekli saç ekimi, robotik saç ekimi, kök hücre katkılı saç ekimi, motorlu FUE, traşsız FUE… Liste uzayıp gidiyor! Peki bu saç ekimi yöntemlerinden hangisi size uygun?

Saç ekiminin yöntemlerini değerlendirmek için öncelikle saç ekiminin adımlarına bakalım:

 1. Saçın kısaltılması ya da tıraş edilmesi
 2. Ekim yapılacak bölgede planlama yapılması
 3. Lokal anestezi ile bölgenin uyuşturulması
 4. Köklerin toplanması
 5. Köklerin ekime hazırlanması
 6. Saçların yeni yerlerine ekilmesi

Medikal literatürde kabul edilmiş iki farklı saç ekimi metodu vardır. Birincisi köklerin tek tek enseden toplandığı FUE yöntemidir. ve ikincisi de FUT tekniğidir. Her iki yöntem de köklerin toplanması için geçerlidir.

Ancak internetteki aramalarda ve tıp merkezlerinin kendi tanıtımında sık sık alternatif yöntemlerden, değişik isimlerle bahsedilir. Diğer tüm tedavi şekilleri; saç ekimi adımlarının farklı adımları ile ilgilidir – tamamı FUT ya da FUE tekniğinin farklı varyantlarıdır.
Bunlardan bazılarını sizin için derledik;

Traşsız FUE – Bu yöntemde saçlar kazınmaz; medikal misafirin uygunluğuna göre kökler oldukları şekilde toplanır ve yeni yerlerine yerleştirilir. Avantajı, kişinin girişim sonrasında sosyal hayatına daha hızlı dönebilmesidir. Dezavantajı, girişim çok uzun sürer ve kök alınırken zarar görebilir.

PRP destekli saç ekimi – Bu yöntemde medikal misafirimizin kendi kan hücreleri ile desteklenir. Saç ekimin hemen öncesinde medikal misafirimizden alınan kan özel bir yöntemle ayrıştırılır ve oluşan plazma başa uygulanır. Avantajı, yeni ekilen saçların yeni yerlerindeki yaşama oranını hali hazırda zaten yüksek olan %90’lardan yaklaşık %5 daha arttırmaktır. Dezavantajı, saç ekimi yerini tutamaz.

Robotik saç ekimi – Bu yöntem FUE ile bire bir aynıdır. Sadece kökler bir cerrah tarafından panç ile değil; doktor gözetiminde bir robot tarafından çıkartılır. Avantajı, girişimi cerrahın daha kolay gerçekleştirebilmesidir. Dezavantajı, doktordan çok teknisyen kullanır.

IceGraft – Bu yöntemde kökler yeni yerlerinde ekime hazırlanırken vücuttan dışarıda bekletildikleri bu süreçte yaşam oranlarını arttırmak için özel bir laboratuvar sıvısında bekletilirler. Hedef, vücut dışında bekleyen köklerin en etkili şekilde korunmasıdır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Saç Ekimi Merkezi
Transmed, Dr. Melike Külahçı tarafından 1994 de Türkiye’de kurulmuş, her yıl 1OOO in üzerinde saç ekimi operasyonu gerçekleştiren Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezidir.
Address :
İstanbul Türkiye,
İstanbul,
34000
Turkiye.

Tel : 02122811300
Email : transmed@transmed.com.tr

“Hangi Saç Ekimi Yöntemi Size Uygun?” için 42 yorum

 1. selam saç ekiminde fiyatlarınız neye göre belirleniyor ? acil mail olarak dönüş yapabilir misiniz?

 2. saç ekiminde kabuklanma neden olur, bununla ilgili bilgi arıyorum, bana yardımcı olun lütfen.

 3. Saç ekimleri öncesi sonrası, en iyi saç ekim merkezi neresi, saç ekimi fiyatları gibi bir çok bilginin olduğu, hiç bir kuruma bağlı olmayan bağımsız saç ekimi forum’una herkesi davet ediyoruz. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 4. Ben ektim orda 2014 10 numara 5 yıldız şuan pense ile çeksen dökülme yok ekilen yerde herkese tavsiye ederim..

 5. PrP Türkiye’de ilk bana uygulanmıştı ve çoook memnun kaldım. Şimdi gür ve uzun saçlarım var

 6. Transmed saç ekim merkezi harika herkese tavsiye ederim sayın melike hanıma teşekkür ediyorum

 7. merhaba saçlarım için prp uygulaması hakkında bilgi almak istiyorum bana ulaşır mısınız?

 8. Merhaba, ben saç ekimi yaptırmak istiyorum. Ancak hiç anestezi almadığım için bu konuda
  endişelerim var. aceba anestezi öncesinde alerji testi yapılıyor mu? Bilgilendirme için
  teşekkürler…

 9. Merkezinizde saç ekimi yaptırmak için yurt dışından geleceğim. Acaba havalimanından karşılama ve konaklama hizmetleriniz varmı?

 10. Saç ekimi yaptırmak için en doğru mevsim hangisi? Alerji olmamak için kış mevsimini mi beklemeliyiz?

 11. Merhaba sitenizde bir çok saç ekim yönteminden bahsetmişsiniz. Bunların hangisinin bana uygun olduğunu nerden bileceğim. Kişiye göre değişiyor mu?

  1. gerekli kontrolleri uzman bir doktorun yapması gerekmetedir, tabii kişiden kişiye göre değişmektedir. size iletişim bilgilerinizden ulaşıyor olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir