Saç Ekimi Düzeltme Operasyonları

Kliniğimizde gerçekleştirilen operasyonların yüzde yirmisini değişik yerlerde daha önce saç ekimi uygulaması geçirmiş kişilerin saçlı bölgelerinde yaptığımız düzeltme operasyonları oluşturur.

“Bebek Başı” ya da “Çim Adam” olarak bilinen, medikal literatürdeyse “Pluggy look” olarak adlandırılan bu vakaları düzeltmek için deneyimli bir cerrahın iki kat uzun zaman ayırarak kişiye özel bir çalışma yapması gerekir. Genellikle hatalı bir girişimi düzeltmek her zaman ilk girişimi yapmaktan daha zahmetlidir.

Donör bölgenin tamamen kullanıldığı durumlarda, ekilmiş olan saçların bulundukları yerden çıkartılması ve mikroskop altında işlenerek tekrar, optimal biçimde nakledilmeleri gerekebilir.

Başarısız bir operasyon geçirmiş bir hastanın verici alanı kısıtlıdır. Bu nedenle düzeltme operasyonları çok iyi bir planlama gerektirir. Bu da saç cerrahının saç ekimini, hastanın yaşını, beklentilerini, dökülme tipini, ve daha önce nakil yaptırdığı operasyon tipini göz önünde bulundurarak gerçekleştirmesini gerektirir.

Bir Cevap Yazın