Düğün öncesi kendinizi yenileyin!

Transmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, kadınlar ve erkeklerin düğün öncesi tercih ettiği estetik operasyonlar ve bakımları anlattı. Kadınlar ve erkeklerin ufak dokunuşlarla, daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşabildiği belirten Dr. Külahçı, kadınların daha çok liposhaping, karın, meme ve burun operasyonlarını tercih ettiğini, erkeklerin ise saç ekimi ve göğüs küçültme operasyonlarına ilgi duyduğunu belirtiyor. Hair Spa, cilt bakımı, PRP ve kök hücre tedavileri ise hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça popüler uygulamalar arasında yer alıyor.

Kadınlar için düğün öncesi yaptırılabilecek estetik ve güzellik uygulamaları

Liposhaping

Liposhaping, bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma ve vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik bir girişim. Transmed’de Liposhaping uygulaması Op. Dr. Uğur Dikmen tarafından gerçekleştiriliyor. Liposhaping’te liposuction’a göre çok daha ince mikrokanüller kullanılıyor ve diğer tekniklerde kullanılan sıvı miktarının iki katı kullanılıyor. Lokal aneztesi altında gerçekleşen uygulama sonrasında bölgesel yağlardan 30 ila 40 dakika içerisinde kurtulmak mümkün. Dr. Dikmen, işlemin diz üstü, bacak içi, ayak bileği, bel kenarı, gıdı bölgesi, kol altı yağları ve hatta sütyen izi yaratan sırt yağlarından kurtulmak için kullanıldığını söylüyor.

Liposonix

Transmed, ameliyatsız ve müdahale gerektirmeyen yağ yakma tedavisini sunan Liposonix’i Türkiye’ye getirdi. 10 yıllık Ar-Ge çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan Liposonix, Transmed’de Op. Dr. Uğur Dikmen tarafından uygulanıyor. Liposonix, tedavisinde bölgesel ve hedef odaklı olarak yoğun ultrason enerjisi kullanarak yağları kalıcı olarak yok ediyor. Tedavi sonrası pansuman, özel bakım gerekmeden günlük yaşantıya devam edilebiliyor.

Karın Germe Operasyonu

Karın germe operasyonu ile orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınıyor ve karın duvarı kaslarının eski gerginliğine kavuşması ve bel çevresinin incelmesi sağlanıyor. Karın germe ameliyatı ile birlikte liposhaping de uygulanabilir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyon 2 ila 3 saat sürüyor. Sonrasında hastanede bir ya da iki gece kalınması öneriliyor.

Meme Operasyonları

Kadınların meme ölçüleri, estetik cerrahlar tarafından her göğüsün arkasına konulan dolgu maddeleri ile halen kullandıkları sütyen ölçülerinin bir veya birden fazla ölçü üstüne kadar büyütülebilir. Meme dikleştirme ise memeyi şekillendirici, sarkıklığı giderici bir girişimdir ancak memeye hacim kazandırmaz. Hacim kazandırmaya yönelik silikon protez uygulaması ile optimal dolgunluk sağlanabilir. Büyük ve sarkık göğüsleri olan kadınlar ise son yıllarda geliştirilmiş ameliyat teknikleri ile dik ve diri meme görüntüsüne kavuşabilir. Meme operasyonları genel anestezi altında yapılır ve bir gün hastanede kalmak gerekir.

Burun Estetiği

Burun estetiği ile burun boyutu küçültülüp büyütülebilir, ucunun ve kemerinin şekli değiştirilebilir, burun delikleri arasındaki açıklık daraltılabilir veya burun ve üst dudak arasındaki açı düzeltilebilir. Ayrıca, doğumdan kaynaklanan hatalar veya kaza sonucu ortaya çıkan hasarlar düzeltilebilir ve burundan nefes alma zorluğu olduğu durumlarda, nefes alma problemlerini çözmeye yönelik müdahaleler ile birlikte yapılabilir. Operasyon genellikle genel anestezi altında hastanede gerçekleştirilir ve bir gece hastanede kalmak gerekir.

Botox ve Dolgu Uygulamaları

Botox enjeksiyonları ile göz kenarlarındaki kırışıklıklar yumuşatılır, kaşların arasındaki çatınma çizgisi azaltılabilir ve alındaki kırışıklıklar daha az belirgin bir düzeye indirilebilir. Dolgu uygulamaları ise yüz kırışıklıklarını doldurmak için kullanılır. Verilen hacim ile dudakların, çizgilerin, kırışıklıkların ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanır. Dr. Melike Külahçı, dolguların, Botox’tan farklı olarak göz çevresine uygulanmadığını ve derin kırışıklıklarda ve ellerde etki gösterdiğini belirterek, sonuçların anında alınabildiğini söylüyor.

Hair SPA

Transmed Klinik’e özgü bir saç bakımı olan Ozonlu Hair SPA, uygulamasında ilk önce ozon ile saçlı derinin gözenekleri açılıyor. Saç kökü üzerindeki yağ, kir ve artıklardan kurtulan hastanın saçlı derisine özel solüsyonlarla masaj yapılıyor. Bir sonraki adımda I-Light cihazı ile saçlara lazer ışını verilerek, hazırlanan karışımın cilt altına geçişi sağlanıyor. Böylece yarım saat içinde saçların canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşması sağlanr. Dr. Melike Külahçı, uygulama sonrasında kepeklenme, saçlı deri egzaması gibi spesifik saç hastalıklarında şikayetler önemli ölçüde azaldığının altını çiziyor. Hasta dilediği taktirde tedavi, PRP ve Sistematik Ozon Tedavisi ile destekleniyor.

Mezoterapi

Mezoterapi; selülit, bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma tedavilerinde ayrıca gençeştirme amaçlı el, yüz ve dekolte bölgesinde kullanılıyor. Saç dökülmesinde de etkili bir yöntem. Uygulama sırasında 2 ya da 4 mm’lik özel ince iğneler yardımı ile cildin mezoderm tabakasına, vitamin, antioksidan ve dolaşım güçlendirici etkisi olan maddeler veriliyor. Hastanın problemine tedavi 5-10 seans arası devam ediyor. Her seans 10 dakika sürüyor.

Quantum Caci

Quantum Caci uygulamasında vücuda mikro-akım vererek kaslarda uzun ve derinlemesine kasılmalar sağlanıyor. Zayıflama, selülit giderme, toparlama, lenf drenajı ve mikro-lifting amaçlı kullanılıyor. Quantim Caci aynı zamanda bir ameliyatsız yüz germe yöntemi. 5 ila 10 seans arasında, haftada iki veya üç defa gün aşırı uygulanabiliyor. Uygulama ortalama 30 dakika sürüyor.

I-Light Med Skin

I-Light terapisinde hem cildin üst tabakasına hem de epidermisi besleyen dokulara farklı dalga boylarıyla ulaşılıyor. Kuvvetli ışınlar, aynen fotosentez ile bitkilerin güneş enerjisini kullanmaları örneğindeki gibi, ulaştıkları noktada transforme edilerek biyo-kimyasal enerji açığa çıkartıyor. Bu enerji de dokunun beslenme ve yenilenmesi için vücut tarafından değerlendiriliyor. Uygulama cilt gözeneklerini sıkılaştırıyor ve cilt kalitesini iyileştiriyor. Her seans ortalama 20-25 dakika sürüyor.

 

Erkekler için düğün öncesi yaptırılabilecek estetik ve güzellik uygulamaları

Saç Ekimi

Türkiye’nin ilk saç ekimi gerçekleştiren kliniği olduklarını belirten Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, saç ekiminin düğün öncesi erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyon olduğunu söylüyor. Günümüzde saç ekimi FUE ve FUT yöntemleriyle yapılabiliyor.

FUE yönteminde, verici alandan saç kökleri teker teker alınıyor. FUT yönteminde ise verici alandan saç kökleri bir şerit halinde alındıktan sonra teker teker ayrılıyor. Dr. Külahçı, hangi teknikle saç kökleri alınmış olursa olsun, başarılı bir saç ekiminin en önemli kriterinin, doğal sonuç olduğunu söylüyor. Saç ekim operasyonu yaklaşık 6 ila 8 saat sürüyor. 10 gün sonunda kişi kliniğiğe geldiği ilk günkü gibi bir görüntüye sahip oluyor. Uygulama sonucu ise operasyondan 8 – 12 ay sonra tam olarak alınıyor. Saç ekimi operasyonunun öncesinde yapılan kök hücre tedavisinin, sonrasında ise PRP uygulamasının verimi ve iyileşme sürecini iyileştirdiği gözlemlendiğinden bu uygulamalar hastalara tavsiye ediliyor.

Sakal, bıyık, favori ekimi

Sakal, bıyık ekimi hormonların bazal seviyeye yerleştiği 20-22 yaşlarından itibaren yapılabiliyor. Favorilerini uzatmak isteyen, iki günlük sakal görüntüsünü seven ancak sakal telleri düzensiz veya eksik çıkan erkekler, bu işlemi tercih ediyor. Yara izi olan bölgeye ekim yapmak en çok uygulanan girişimler arasında yer alıyor. Saç kılı olan herkese sakal, bıyık ve favori nakli yapılabiliyor.

Göğüs küçültme

Erkeklerde göğüs büyümesi yüzde 40 ila 60 oranında görülüyor. Bu problem tek göğüs ya da her iki göğüste de oluşabiliyor. Bazı ilaç ve tıbbi sorunlar erkekte göğüs büyümesi ile ilişkilendirilse de vakaların büyük çoğunluğunda bilinen bir neden yok. Göğüs küçültme girişimi 18 yaş sonrası sağlıklı tüm erkeklere uygulanabiliyor. Genellikle hastanede yatmak gerekiyor ancak bazı durumlarda bir gece kalınması tavsiye ediliyor. Ameliyat bir ila bir buçuk saat içinde tamamlanıyor.

Kepçe kulak düzeltme

Kepçe kulak deformitesi operasyon ile düzeltililebiliyor. Operasyon bir ila bir buçuk saat sürüyor. Kulaktaki soruna göre girişimin tekniği değişebiliyor. Operasyon, kulak kepçesinin arka yüzünde yapılıyor. Kulak kıkırdakları olması gereken kıvrım hatları zayıflatılarak kalıcı iç dikişler ile şekillendiriliyor ve kulak kepçesi arkaya doğru asılıyor. Operasyon hastanede konaklama gerektirmiyor. Kulağın son şeklini alması birkaç ay sürebiliyor.

Bir Cevap Yazın