Dr. Melike Külahçı, Coalition’a Üye Olarak Kabul Edilen İlk Türk Doktor Oldu

Dünyada ve ülkemizde saç dökülmesi ile ilgili tedaviler; bu alanda yeterli tıbbi ve hukuksal düzenlemelerin bulunmaması nedeniyle sık sık sorumsuzca uygulanmaktadır. Ancak her hasta gibi saç dökülmesi yaşayanlar da, tedaviler ve bunların hangi doktorlar tarafından uygulandığı hakkında güvenilir bilgi alma ihtiyacı duymaktadır.

Amerika Birleşik Devleti’nde bağımsız bir düzenleyici ve denetleyici otorite olarak kurulan Coalition (Bağımsız Saç Restorasyonu Doktorları Koalisyonu); saç cerrahisi alanında duayen kabul edilen, tecrübeli ve etik değerlerini her zaman ön planda tutan doktorların tavsiye edildiği bir platformdur. Coalition’a Uluslararası Saç Cerrahisi Derneği (ISHRS) doktorlarının sadece %5 ‘i kabul edilir. Şubat 2011’de oluşuma dahil olan Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, bu platformda tavsiye edilen tek ‘Türk Doktor’ ve ilk anadili İngilizce olmayan kadın doktor olma özelliğine sahiptir.

Üyeliğe kabul sürecinde doktorların özgeçmişleri, üyelikleri, düzenli katıldıkları konferanslar ve buralarda yaptıkları sunumlar, yayınlanan makaleleri, devam eden bilimsel araştırmaları, deneyimleri ve en önemlisi hastalarının öncesi & sonrası fotoğraflarıyla birlikte cerrahi işlemlerinin doğallığı değerlendirilir.

Bir Cevap Yazın