Coalition üyesi olan ilk Türk Doktor, Melike Külahçı oldu

Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, Coalition Üyesi olarak tavsiye edilen ilk Türk doktor oldu.

Dünyada ve ülkemizde saç dökülmesi ile ilgili tedaviler; bu alanda tibbi ve hukuki düzenlemelerin bulunmamasi nedeniyle sik sik sorumsuzca uygulanmaktadir. Ancak her hasta gibi saç dökülmesi yasayanlar da, tedaviler ve bunlarin hangi doktorlar tarafindan uygulandigi hakkinda güvenilir bilgi almaya ihtiyaç duymaktadirlar.

Arz ve talep arasindaki bu esitsizligin giderilmesi için Amerika Birlesik Devleti’nde bagimsiz bir düzenleyici otorite olarak kurulan Coalition (Bagimsiz Saç Restorasyonu Doktorlari Koalisyonu); saç cerrahisi alaninda duayen kabul edilen, tecrübeli ve tani sürecinde etik degerlerini her zaman ön planda tutan doktorlarin tavsiye edildigi bir platformdur. Coalition’a Uluslararasi Saç Cerrahisi Dernegi doktorlarinin sadece %5 'i kabul edilir. 

Subat ayinda olusuma dahil olan Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçi, bu platformda tavsiye edilen tek 'Türk Doktor’ ve ilk anadili Ingilizce olmayan kadin doktor olma özelligine sahiptir.

Üyelige kabul sürecinde doktorlarin özgeçmisleri, üyelikleri, düzenli katildiklari konferanslar ve buralarda yaptiklari sunumlar, yayinlanan makaleleri, devam eden bilimsel arastirmalari, deneyimleri ve en önemlisi hastalarinin Öncesi & Sonrasi fotograflariyla birlikte cerrahi islemlerinin dogalligi degerlendirilir.

Dr. Melike Külahçi'nin Coalition'da bulunan profil sayfasina ulasmak için lütfen tıklayın.
 

Bir Cevap Yazın