Çağımızın Anti-Aging gözdesi: Dolgu Enjeksiyonları

Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık kullanılan yöntem, Restylane dolgularıdır. Verilecek hacim ile dudakların, çizgilerin, kırışıklıkların ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanır. Hızlı ve kolay uygulanmasının yanı sıra, görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine olanak sağlar. Şeffaf ve renksiz bir jel halinde üretilen restylane, derinizin üst kısmına konulunca kendi cilt tonunuz (renginiz ) ile karışarak bir bütünlük oluşturur.

İnsanlar yaşlandıkça, derinin altında bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakmak, sigara içmek, gülümsemek ve diğer yüz mimikleri de bu kırılmaların artmasına neden olur.

Restylane vücudun kendi hyaluronik asit yoğunluğunun azaldığı bölgelere enjekte edilir. Enjekte edildiği bölgelerde hacim oluşturarak tedavi sağlar. Sonuçlar çok hızlı elde edilir ve enjeksiyon sonucunda herhangi bir iz kalmaz.

Botoxta olduğu gibi, restylane tedavisi de ”öğlen molası” prosedürü olarak tanımlanabilir. Genellikle, 20 dakikadan daha az bir süre içinde uygulama yapılır.

Restylane minik bir iğne ile, derinin altına, kırışıklık altında bulunan kendi kolajeninizin içine enjekte edilir. Gereken enjeksiyon sayısı, kırışıklığın derinliğine ve uzunluğuna bağlı olarak değişir. Kişinin problemine bağlı olarak birden fazla enjeksiyon gerekebilir.

Restylane, bakterilerle ayrışabilen diğer dolgu maddeleri gibi hayvansal kökenli değildir. Bu özelliği ile, alerjik reaksiyonları en aza indirgediği gibi, hayvanlara özgü hastalıkların insanlara taşınmasına da engel olmaktadır. Tedavi edilen bölgede, birkaç saat süren hafif bir şişme olabilir. Makyaj ile kolaylıkla kapatılabilecek hafiflikte olan morarma görülebilir. Alerjik reaksiyonlar çok nadir görülür, bu reaksiyonlar, enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, kaşınma veya sertlik şeklinde olabilirler. Dolayısiyla, restylane kullanımı tamamen güvenli olmakla birlikte tedavi öncesi herhangi bir test uygulaması gerektirmez.

Restylane enjeksiyonlarından sonra normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Tedavi yapılan bölgeye bağlı olarak sonuçlar, 3-6 ay arasında bir süre için kalıcı olurlar.

Tedaviler herhangi bir cerrahi işlem içermediğinden, yüz germe operasyonlarına bir alternatif olmaktadır. Restylane doğal bir görüntü verdiği için, vücudunuzun başka bir bölgesinden doku almaya gerek kalmaz. Restylane, mikrodermabrazyon, kimyasal peeling  ve hatta yüz germe operasyonları gibi diğer yüz gençleştirme prosedürleri ile ortak olarak da yapılabilir.

Bir Cevap Yazın