Ameliyatsız Hücre Yenileyici ve Gençleştirici Tedavi Yöntemleri

Hızla gelişen ve değişen dünyada kişilerin genç ve güzel görünmeye verdikleri önem artmaktadır. Araştırmalar gelir seviyesi yüksek olan kişilerin yanı sıra ortalama hatta düşük gelir seviyesindeki kişilerin de genç,  güzel görünmek uğruna para ve enerji harcadıklarını göstermektedir. Bu doğrultuda hızla popülerlik kazanan uygulamalar profesyonel ve güvenilir eller tarafından yapıldığında mucizevi sonuçlar yaratabilmektedir.

Transmed Kozmetik Cerrahi Kliniği’nde hücre yenileyici ve gençleştirici tedaviler arasında Dermacell, I-Light Med ile yüz mezoterapisi uygulamaları bulunur. Bu tedavilerin ortak amacı yüzün doğallığını ve ifadesini bozmadan daha genç ve canlı bir görünüm kazandırmaktır.

Transmed Kozmetik Cerrahi Kliniği’nden Dermatolog Eda Tiftikçi uygulamalar hakkındaki bilgileri şu şekilde paylaşıyor:

DermaCell;  invazif dolgu ya da plastik cerrahi girişimi düşünmeyenler için etkili bir alternatif olarak tavsiye edilen ağrısız bir yöntemdir. Cilt üzerinde silindir başlı özel bir medikal cihaz yardımıyla mikro kanallar oluşturulur. İşlem sırasında epidermis yani cildin üst tabakası, diğer cilt yenileme yöntemlerindeki gibi soyulmaz, içine iğneyle enjeksiyon yapılmaz ya da üzerinde cerrahi müdahaleler uygulanmaz. DermaCell uygulamasında kullanılan her silindir başlıklı cihaz hastaya özeldir. Bu önlemle birlikte sterilizasyondan dolayı oluşabilecek problemler ortadan kaldırılır. Açılan mikro kanallar enflamasyon riskini taşımayacak kadar küçüklerdir ve bu nedenle de işlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir komplikasyonun oluşması beklenmez. Uygulama sonrasında ortaya çıkan kızarıklık ya da bölgesel şişikler hastanın cilt yapısına göre 15 dakika ila bir gün içinde iz bırakmayacak şekilde kaybolurlar. DermaCell tedavisinde her seans ortalama 20–25 dakika sürer ve her seans arasında 1 ila 4 haftalık bir zaman bırakmak gerekir. Etkiler 2–3 seans sonunda rahatlıkla takip edilebilir.

Olumlu etkilerine örnek olarak kanallar vasıtasıyla bakım ürünlerinin cilt tarafından % 100 emilimi, yara iyileşme mekanizmasının harekete geçirilmesiyle yeni damar oluşumu, cildin sıkılaşması, gözeneklerin sıkılaşması, akne izleri ve lekelerin pigment dengeleyerek giderilmesi sayılabilir.

I-light Med; hücre yenileme ve gençleştirici etkisi bulunan düşük lazer frekansını LED ışık sistemiyle birleştiren çok etkili bir biyostimülandır. Hücre seviyesinde mitokondriyel aktiviteyi artırarak dokunun daha iyi kanlandırılmasını ve fonksiyonlarını daha iyi yerine getirmesini sağlar. Cihazın derin ya da  yüzeysel ayarına göre farklı doku katlarında etkisi vardır. Yüze uygulandığında hiç bir enjeksiyon olmadan botoxun gençleştirici etkisini yapar. I-light cilde uygulandığı anda gözeneklerde sıkılaşma ve cilt kalitesinin iyileşmesiyle kendini gösterir. Uygulanan tedaviye göre uzun vadede gözenek sıkılaştırmadan kırışıklık giderilmesine, lenf drenajından mini askılamaya kadar farklı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Her I-light seansı yaklaşık 20-25 dakika sürer. Uygulama sırasında ya da sonrasında herhangi bir acıma ya da yanma duyulmaz. Işın uygulanmasının cilde herhangi bir yan etkisi yoktur.

Yüz Mezoterapisi; orta deri tedavisi anlamına gelir ve orta deriyi uyarıcı özelliktedir. Uygulama sırasında 2 ya da 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör yardımı ile cildin mezoderm tabakasına, tedaviye yönelik vitamin, antioksidan ve dolaşım güçlendirici etkisi olan mezoterapi kokteyli enjekte edilir. Mezoterapi kokteyli kılcal uç dolaşımına geçer ve tedavi edilmek istenilen bölgeye doğrudan etki eder. Endikasyona göre değişen kokteyl içeriği 5–10 dakika gibi bir süre içerisinde deri altına muntazam biçimde dağıtılarak enjekte edilir.

Yüz mezoterapisi cilde tazelik ve parlaklık verir. Cildin kolajen ve elastin sentezi aktive olur, yüz gerilir ve toparlar. Yüz mezoterapisi alın, göz çevresi, dudak kenarları, yanaklar, boyun ve dekolteye uygulanır

Bir Cevap Yazın