Biz Sizi Arayalım

Size kısa süre içerisinde hizmetlerimizle ilgili en doğru bilgiyi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi lütfen eksiksiz olarak bizimle paylaşın.  Transmed tarafından hayata geçirilecek yeniliklerden ve dönemsel kampanya çalışmalarından haberdar olmak istiyorum.

FUT + FUE Yöntemi


Fut yöntemi İngilizce “Folicular Unit Transfer” teriminin kısaltılmasıdır. Ense kısmında yer alan saçlardan ince bir kısım halinde saçlı deri alınır. Alınan yer ince bir dikişle dikilir. Operasyon sırasında birden fazla uzmanın eş zamanlı çalışması gerekir. Alınan parça foliküler ünitelere mikroskop altında ayrılırken aynı zamanda köklerin yerleştirilmesi için ince kanallar açılır. İşlem sonrasında saç arasında kaybolacak şekilde ince bir iz kalabilir.

Fut Tekniği

  • 90’lı yıllardan beri uygulanan işlem saç tıraşı gerektirmez.
  • Saç kökleri mikroskop altında tek tek hazırlandığı için kayıp( fire) oluşmaz.
  • Beyaz saçlı hastada iz tamamen kayıp olur.

FUT +FUE YÖNTEMİ

Geçirilmiş bir fut operasyonu varsa tercih edilir.Bu girişimin amacı toplanan kök sayısını maksimize etmektir.Kombo dediğimiz bu teknik ile graft sayısını 5000 ünite üzerine çıkartarak yaklaşık 12.000 kök bir kerede alınabilir.

Sayfa içeriği Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. Tüm Hakları Saklıdır. © 2018 Transmed